دانشگاهی

گلایه دانشجویان دکتری از افزایش بی‌ضابطه شهریه دانشگاه آزاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، برخی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد از افزایش بی‌ضابطه شهریه گلایه کردند و خواستار رسیدگی به افزایش بی‌ضابطه شهریه دکتری شدند.

این دانشجویان می‌گویند:

«شهریه دکترا شده ۴۲ میلیون تومان در هر ترم و ارشد ۱۳ میلیون تومان در دانشگاه آزاد اسلامی ، حالا دانشجویان ارشد و دکترا با هم در یک کلاس ۳۰ تا ۴۰ نفری هستند. اگر ما دانشجوی دکترا هستیم درس‌های دانشجویان ارشد را باید بخوانیم برای چه باید هزینه دکترا بدهیم؟ اگر اینطوری نیست پس چرا هر دو را با هم در یک کلاس می نشانند یعنی سطح کلاس در حد ارشد است؟! خب از ما هم شهریه ارشد بگیرند.

قرار بود از ترم اول به دانشجویان دکترا کلاس برای تدریس بدهند که آن هم عملی نشده، گفتند ما تخفیف نمی‌دهیم ولی کار دانشجویی می‌دهیم که از شهریه تان کم شود که عملی نشد.»

اسماعیل پاجانی یکی از این دانشجویان، گفت: این اتفاق برای همسر بنده افتاده و در دانشگاه آزاد دکتری قبول شده و نکته‌ای که وجود دارد این است که شهریه‌ها را  بسیار بالا برده‌اند و ۴۲ میلیون تومان را ما به عنوان شهریه پرداخت می‌کنیم. در رشته کامپیوتر شهریه این قیمت است و در رشته‌های دیگر نیز تفاوت چندانی را شاهد نیستیم. دانشجوی دکتری که می‌خواهد تحصیل کند و به کشور خود خدمت کند، با این وضع شهریه نمی‌تواند ادامه دهد و بخاطر شرایط مالی باید از تحصیل جا بماند.

وی افزود:‌ موضوع تخفیف شهریه هم قرار بود اعمال شود و ما از مسؤولان دانشگاه پیگیری کردیم اما جوابشان بر مبنای این بود که فعلا حرف آن وجود دارد ولی هنوز عملی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا