دانشگاهی

کلاس های نظری و عملی دانشگاه آزاد «حضوری» شد

برای نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۴۰۱؛

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: جواد علمایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نحوه آموزش در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ گفت: کلاس‌های دروس نظری در واحدهای دانشگاه آزاد در ترم آتی به صورت حضوری برگزار می‌شود؛ البته با تشخیص استان و بر حسب شرایط استان‌ها از حیث میزان شیوع ویروس کرونا (رنگ بندی کرونایی) و جمعیت دانشجویی واحدها امکان برگزاری کلاس به شیوه مجازی وجود دارد.

دروس عملی و آزمایشگاهی به صورت حضوری برگزار می‌شود

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد ادامه داد: تمامی دروس عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی و قسمت عملی دروس نظری عملی در تمامی شهرها (با رنگ‌های مختلف) به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری کلاس‌های حضوری گفت: واحدهای دانشگاهی موظف هستند، ضوابط مرتبط با پروتکل‌های بهداشتی (رعایت حداقل فاصله اجتماعی ۲/۱ متر، ضدعفونی کلاس‌های درسی و …) را رعایت کنند.

کلاس‌های زیرحدنصاب تجمیع می‌شود

علمایی ادامه داد: در خصوص دروسی که دارای ظرفیت زیر حد نصاب هستند با توجه به اینکه به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست، اینطور تصمیم گیری شده که این دروس به صورت استانی مجازی برگزار شود. همچنین تاکید شده که این کلاس‌ها حتماً به یک استاد تمام که آگاهی خوبی نسبت به آن درس مربوطه دارد، سپرده شود.

کلاس‌های دروس جبرانی دکتری و ارشد با هم برگزار می‌شود

معاون دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که کلاس‌های دروس جبرانی دانشجویان دکتری تخصصی به همراه کلاس‌های دروس دوره ارشد تشکیل و کلاس مجزا در این خصوص برگزار نمی‌شود، گفت: همچنین مقرر شده است که دروس روش تحقیق و مقاله و رساله نویسی پیشرفته در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی به صورت مشترک (هر مقطع به صورت مجزا) برگزار شود.

حداکثر تعداد دانشجویان در کلاس‌های حضوری

وی در ادامه تصریح کرد: برای ترم آینده تحصیلی حداکثر ظرفیت دانشجو برای تشکیل کلاس در دروس نظری و نظری-عملی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۵۰ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۳۰ نفر، در مقطع دکتری تخصصی ۱۰ نفر و کلاس‌های مشترک جبرانی ۳۰ نفر اعلام شده است.

علمایی افزود: همچنین حداکثر تعداد دانشجو در کلاس‌های دروس عملی در مقطع کاردانی و کارشناسی ۱۴ نفر، کارشناسی ارشد ۱۲ نفر، دکتری تخصصی ۱۰ نفر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا