دانشگاهی

پرونده تجمیع دانشگاه خواجه نصیر مجددا به جریان افتاد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر:

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: حسن کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت پرونده تجمیع ساختمان‌های دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: داستان ساماندهی و طرح تجمیع از دوره‌های گذشته تاکنون ادامه دارد و ما نیز این موضوع را دنبال می‌کنیم. در دوره گذشته مکان‌هایی برای جایابی در نظر گرفته شده بود که تا به این لحظه به جمع بندی نرسیده است. دوباره تلاش می‌کنیم آن موارد و فایل مربوط به ساماندهی را با یک برنامه مدون با هماهنگی وزارت علوم و شخص دکتر زلفی گل جلو ببریم تا در نهایت راهکار و تدبیر مورد نظر را پیدا کنیم.

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی با اشاره به اینکه تنها چند هفته از بازگشایی مجدد این پرونده می‌گذرد و فعلاً نتیجه خاصی نداشته است، افزود: فایل تجمیع را در حال حاضر باز کرده‌ایم و با حوزه عمرانی و حقوقی وزارت علوم در حال بررسی هستیم که در شرایط فعلی کدام یک از روش‌های قبلی امتیاز بهتری می‌تواند داشته باشد.

وی درباره آموزش حضوری دانشجویان گفت: در حال حاضر آن دسته از دانشجویان کارشناسی که کلاس عملی، آزمایشگاه و یا کارگاه دارند، می‌توانند در دانشگاه حضور یابند؛ منتها به صورت فشرده یعنی دانشجویان مانند گذشته مجبور نیستند ۱۶ هفته در دانشگاه حضور یابند چرا در شرایط فعلی رفت و آمد دانشجویان غیربومی با مشکلاتی همراه می‌شود.

کریمی تصریح کرد: همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد که پایان نامه‌های تجربی و یا دانشجویان دکتری که تز دکتری دارند، امکان حضور دارند و به آنها نیز خوابگاه تعلق می‌گیرد. هم اکنون بیش از ۳۰۰ دانشجو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌های دانشگاه اسکان دارند و خوابگاه تعطیل نیست.

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در پاسخ به این سوال که آیا کارت واکسیناسیون دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه چک می‌شود، گفت: در همین رابطه با وزارت علوم در حال تعامل هستیم که چه روشی را دنبال کنیم؛ البته خوشبختانه تمام اطلاعات مربوط به واکسیناسیون دانشجویان بر روی سیستم گلستان آپلود شده است. یعنی مشخص است که چه کسانی واکسن زده‌اند و یا یک دز زده‌اند.

وی با بیان این مطلب که به صورت هوشمند و آنلاین نمی‌توانیم اقدام به چک کردن دانشجویان کنیم، گفت: نه تنها دانشگاه خواجه نصیر بلکه سایر دانشگاه‌ها نیز به این سیستم متصل نیستند. از آنجایی که دانشکده‌ها متفرق هستند، امکان چک کردن همه دانشجویان وجود ندارد اما به صورت رندم این اقدام صورت می‌گیرد. هنوز سیستمی که به طور آنلاین همه بچه‌ها را چک کند نداریم اما جلوی درب ورودی دانشگاه به طور رندم دانشجویان چک می‌شوند.

کریمی گفت: خوابگاه‌ها به صورت سخت گیرانه ای به صورت مداوم چک می‌شوند؛ تب سنجی صورت می‌گیرد و از نظر بالینی دانشجویان مورد معاینه قرار می‌گیرند.

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی درباره شرایط بودجه‌ای دانشگاه گفت: در جلسه رؤسای دانشگاه‌ها با وزیر علوم که به تازگی برگزار شد، نماینده سازمان برنامه و بودجه وعده‌هایی را در خصوص تخصیص بودجه تعمیر و نگهداری دادند.

وی افزود: درصدی به صورت اوراق به ما داده شده و مابقی را باید به صورت نقدی در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهند. براساس وعده‌ای که داده شد قرار بود در هفته جاری ۸۰ درصد بودجه تعمیر و نگهداری تخصیص یابد که هنوز محقق نشده است. در ارتباط با بودجه تغذیه‌ای نیز همچنان اعتبارِ کمکی به دانشگاه‌ها داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا