آزمون‌هادانشگاهیورودی دکتری

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه باهنر کرمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه شهید باهنر کرمان در نظر دارد بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون از طریق ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه از متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نماید.

پذیرش در رشته هایی صورت می گیرد که در دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ در دوره روزانه اعلام ظرفیت شده باشد.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه باهنر

الف- شرایط عمومی:

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- تعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران

۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح

۴- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های دولتی معتبر و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاه های داخل کشور

تبصره: دفاع از پایان نامه و دانش آموختگی در دوره ی کارشناسی ارشد تا ۳۱شهریورماه ۱۴۰۲ (قبل از شروع دوره دکتری) الزامی است.

ب- شرایط اختصاصی:

۱- دارا بودن میانگین کل ۱۶ یا بالاتر در مقطع کارشناسی و یا جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل

۲- دارا بودن میانگین کل ۱۷ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و یا جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل

۳- از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهر ماه سال پذیرش در دوره دکتری بیش از دو سال نگذشته باشد.

۴- دارا بودن حداقل یکی از شرایط زیر:

الف- حداقل یک مقاله علمی – پژوهشی معتبر مرتبط یا مستخرج از پایان نامه (در صورت مستخرج بودن از پایان نامه، داده‌های حاصل از آن به تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب برسد).

ب- حداقل یک ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

ج- ارائه گواهی برگزیدگی در حداقل یک جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذی صلاح (فارابی، خوارزمی، رازی و ابن سینا).

۵- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جداول امتیازدهی دکتری بدون‌ آزمون دانشگاه باهنر

به پذیرفته شدگان دارای رزومه علمی قوی، مطابق دستورالعمل ارائه تسهیلات توانمندسازی به دانشجویان دوره دکتری تخصصی (طرح صبا)، تسهیلات ویژه حمایتی اعطا می‌شود.

نکات مهم:

– دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی- کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری نمی باشند.

۳- اتباع غیرایرانی «مقیم ایران» ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات آئین نامه بهره مند شوند.

۴- متقاضی باید حد نصاب لازم را در یکی از آزمون‌های زبان (مطابق با جدول شماره ۴ جداول امتیازدهی) تا قبل از آزمون جامع ارائه نماید (گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است).

۵- پذیرش در رشته های مرتبط به رشته کارشناسی ارشد بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است.

۶- داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آن‌ها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۵ نیمسال تصویب شده  اند، امتیازات لازم را مطابق با جدول شماره ۲ جداول امتیازدهی اخذ خواهند نمود.

۷- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده و عدم وجود متقاضی دیگری که شرایط لازم را کسب نکرده باشد، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

۸- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

۹- مدارک داوطلبان و هزینه پرداختی، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۱۰- ارائه یک نسخه از پایان نامه و نسخه کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۱۱- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلب از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری نخواهد بود.

۱۲- با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل در وزارت خانه ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

۱۳- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می‌توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

۱۴- با توجه به اینکه احتمال تغییر رشته گرایش‌های مشمول پذیرش بدون آزمون برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ وجود دارد، لذا حذف رشته گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچگونه حقی برای وی ایجاد نمی‌نماید.

۱۵- دارا بودن حداقل شرایط عمومی و اختصاصی مذکور به هیچ عنوان به منزله پذیرش نهایی داوطلب نیست و پذیرش نهایی منوط به انجام مصاحبه و پذیرش در گروه مربوطه و در نهایت تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی ورود به دوره‌ی دکتری تخصصی را نیز دنبال نمایند.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه باهنر

۱- قراردادن تمامی مدارک مورد نیاز و فرم ثبت نام در فایل فشرده zip که به نام متقاضی ذخیره شده باشد.

۲- ثبت نام اینترنتی (ارسال مدارک و پرداخت مبلغ ۱.۶۰۰.۰۰۰ ریال هزینه ثبت نام)

۳- مهلت ثبت نام و ارسال مدارک حداکثر تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

۴- به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۵- افرادی که حد نصاب اولیه را کسب نمایند طی اطلاعیه های بعدی جهت مصاحبه معرفی خواهند شد.

۶- زمان برگزاری مصاحبه افرادی که حد نصاب اولیه را کسب نمایند در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

داوطلبان لازم است کلیه مدارک لازم را از طریق سایت گروه هدایت استعدادهای درخشان ارسال نمایند.

تبصره ۱: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله است. مقالات ارائه شده طبق آیین نامه ارتقاء اعضا هیات علمی مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده، مرتبط یا مستخرج از پایان نامه باشد. منظور از مرتبط بودن، هم موضوع بودن مقاله با پایان نامه و منظور از مستخرج بودن، وجود داده‌های مقاله عیناً در پایان نامه است.

تبصره ۲: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری تا قبل از امتحان جامع، فرصت خواهد داشت که مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش است، به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

۷- هرگونه ثبت اختراع باید مورد تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

۸- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تأیید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۹- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تأیید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۱۰- در مورد مقاله، اختراع یا برگزیدگی موضوع ماده ۴ شرایط اختصاصی، داوطلب باید نفر اول باشد یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیئت علمی ذکر شود.

۱۱- سهم متقاضی از امتیاز فعالیت‌های مشترک مطابق با آیین نامه ارتقا خواهد بود. سهم استاد راهنما و مشاور در نویسندگان مقاله مستخرج از پایان نامه متقاضی محسوب نمی‌شود.

فرآیند پذیرش بدون آزمون دکتری داشگاه باهنر:

۱- پس از امتیازدهی به کلیه امتیازات آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره  ۱، ۲ و ۴ که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می‌گیرد، فقط از داوطلبانی که مجموع امتیازات آن‌ها ۳۰ و یا بیشتر باشد، برای مصاحبه علمی دعوت به عمل خواهد آمد.

تبصره ۱: اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۲- امتیاز مصاحبه علمی حداکثر ۳۰ امتیاز است.

۳- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱ و ۲ و ۳ کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی مجدد قرار خواهند گرفت.

۴- پس از بررسی مجدد، اسامی پذیرفته‌شدگان غیرقطعی و مشروط در موعد مقرر اعلام خواهد شد.

۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و هیأت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه باهنر ۱۴۰۲

مدارکی که لازم است متقاضی آن‌ها را در یک فایل zip قرار داده و هنگام ثبت نام اینترنتی در فراخوان دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه باهنر آپلود و ارسال نماید و در زمان مصاحبه اصل آن‌ها را به همراه داشته باشد به شرح زیر است:

– دریافت فرم word تقاضای ضمیمه و تکمیل آن به صورت تایپ شده

– یک نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی

– عکس جدید اسکن شده

– تصویر مدرک نمایانگر مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور

– تصویر گواهینامه و ریزنمرات تأیید شده در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان‌نامه حتماً در آن درج شده باشد (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب و با احتساب نمره پایان‌نامه باید به تفکیک ارائه شود.)

– گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل ارشد تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

– گواهی مبنی بر قرار گرفتن رتبه کارشناسی ارشد متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل به تایید آموزش دانشگاه مربوطه برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی ارشد آن‌ها زیر ۱۷ است.

– تصویر گواهی نامه و ریزنمرات تایید شده در دوره کارشناسی

– گواهی مبنی بر قرار گرفتن رتبه کارشناسی متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل، به تایید آموزش دانشگاه مربوطه برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی آن‌ها زیر ۱۶ است.

– معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی برای دانشجویان المپیادی در مقطع کارشناسی ارشد

– معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره‌ها در مقطع کارشناسی ارشد

– تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی، علمی پژوهشی، ISC ،ISI که منتشر شده باشد (در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود)

– گواهی اعتبار درجه علمی – ترویجی، علمی – پژوهشی، ISC ،ISI مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

– تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها، کلیه تألیفات، کتب و فعالیت‌های پژوهشی داوطلب

– گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند (نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود).

– در صورت مستخرج بودن مقاله از پایان نامه، گواهی استاد راهنمای اول مبنی بر استخراج مقاله از پایان نامه ضمیمه شود.

– توصیه نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد.

– در صورتی که داوطلب متقاضی دو رشته/گرایش است ملزم به دو مرتبه ثبت نام اینترنتی جداگانه و تکمیل دو پروندهٔ مجزا حاوی کلیه مدارک لازم خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا