آزمون‌هادانشگاهیورودی دکتری

پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه علم و فرهنگ به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی و مستعد از بین دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسه های آموزش عالی کشور به استناد آیین نامه دکتری بدون آزمون نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط عمومی و اختصاصی در دوره دکترای تخصصی اقدام می‌کند.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه علم و فرهنگ

فهرست رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور استعداد درخشان در این دانشگاه به شرح زیر است:

  1. زیست شناسی جانوری- سلولی و تکوینی
  2. ژنتیک مولکولی
  3. روانشناسی بالینی
  4. مهندسی عمران – سازه
  5. مهندسی صنایع- بهینه سازی سیستم‌ها
  6. مهندسی کامپیوتر
  7. گردشگری

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و فرهنگ

متقاضیان واجد شرایط زیر می‌توانند در فراخوان دکتری استعداد درخشان دانشگاه علم و فرهنگ در سال ۱۴۰۲ شرکت کنند:

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران

۳- نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع صاحب صلاحیت

۴- نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

۵- داشتن حداقل میانگین کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و میانگین کل حداقل ۱۷ بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

۶- دانش آموخته یا دانشجوی نیم سال آخر مقطع کار شناسی ارشد دانشگاه‌های معتبر داخل کشور مورد تأیید “وزارت علوم، تحقیقات و فناوری” یا «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» (به تشخیص دانشگاه)

۷- لازم است از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهرماه سال پذیرش در دوره دکتری بیش از دو سال نگذشته باشد.

۸- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه برای پذیرش الزامی است.

– در صورتی که داوطلب دارای حداقل یک مقاله علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات نمایه شده برتر JCR (مورد تأیید استاد راهنمای اصلی) باشد و با حذف نام اساتید راهنما و مشاور نویسنده اول تلقی شود، داوطلب می‌تواند به صورت مشروط درخواست پذیرش نماید. بدیهی است در صورت تأیید مقاله ارائه شده توسط گروه آموزشی ذیربط، امکان بررسی درخواست پذیرش داوطلب فراهم خواهد شد.

– در زمان مصاحبه علمی ۸ امتیاز از ۳۰ امتیاز آموزشی (بند ۱۱ جدول ۲ آیین نامه دکتری بدون آزمون استعداد درخشان) مربوط به داشتن توانمندی زبان خارجی خواهد بود.

– مقالاتی که در مجلات فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت چاپ شده باشند، قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.

– در صورت ارائه تألیف، گردآوری یا ترجمه کتاب، لازم است تألیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر این صورت امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد.

نکات مهم:

۱- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۲- داوطلبان فقط مجاز به ارائه درخواست پذیرش در یک رشته تحصیلی هستند و در صورت ارائه درخواست‌های متعدد، از فهرست داوطلبان حذف خواهند شد.

۳- چنانچه در هر یک از رشته های اعلام‌شده، از طریق آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی، تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب نرسد، از طریق سهمیه استعدادهای درخشان نیز در آن رشته پذیرش دانشجو انجام نمی‌شود.

۴- دانشجویان نیمسال آخر درصورت پذیرش، باید حداکثر تا ۳۱ شهریورماه سال ۱۴۰۲ از پایان نامه خود دفاع نموده و فارغ التحصیل شوند؛ در غیر این صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.

۵- پذیرفته شدگان دوره های تخصصی دکتری بدون آزمون (استعدادهای درخشان) به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

۶- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و یا اشتغال به تحصیل، مشووخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مندرج در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام یا ادامه تحصیل او جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۷- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد شرایط الزامی پذیرش نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیداً توصیه می‌شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از داشتن تمامی شرایط، ثبت نام نمایند.

۸- مهلت ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر، حداکثر تا قبل از برگزاری ارزیابی جامع خواهد بود. تأیید مدرک و نمره زبان توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، شرط صدور مجوز برای شرکت در ارزیابی جامع است.

۹- کسب حداقل نمره آزمون زبان بر اساس جدول زیر:

TOEFL (IBT)TOEFL (ITP)TOLIMOIELTSMHLEMSRT (MCHE)آزمون زبان دانشگاه‌های دولتی سطح یکمدرک زبان معتبر
۶۰۵۰۰۵۰۰۵/۵۵۰۵۰۵۰حداقل نمره قابل قبول

۱۰- آزمون‌های TOEFL و IELTS حداکثر ۴سال پس از تاریخ برگزاری آزمون زبان و سایر آزمون‌ها حداکثر ۲سال پس از تاریخ برگزاری آزمون زبان اعتبار دارد. تاریخ مبنای بررسی اعتبار، زمان پذیرش و ثبت نام دانشجو است.

۱۱- دانشجویان دکتری به ازای انتشار یا ارائه هر مقاله متناسب با سطح علمی و میزان اعتبار مجله یا کنفرانس، بر اساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه مستند به آیین نامه تشویق فعالیت‌های پژوهشی، از تخفیف در شهریه برخوردار خواهند شد.

۱۲- پذیرش قطعی پذیرفته شدگان، منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور است.

۱۳- از دانشجو همزمان با ثبت نام نهایی، ضمانت لازم برای تحصیل در طول مدت دوره آموزشی اخذ خواهد شد.

۱۴- اعطای هر نوع مدرک تحصیلی منوط به گذراندن تمامی واحدهای مصوب درسی رشته تحصیلی، از جمله تصویب و دفاع از رساله مربوط است.

۱۵- در صورت ترک تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل، بدون عذر موجه به تشخیص‌ دانشگاه، شهریه دوره تا زمان تحصیل دریافت خواهد شد.

۱۶- دانشجویان این دانشگاه، درصورت تأمین اعتبار، از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج و وامهای عادی ضروری و اضطراری) برخوردار خواهند شد.

۱۷- این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را برای اسکان دانشجویان در خوابگاه های خصوصی معتبر و مورد تأیید خواهد داشت.

مصاحبه علمی داوطلبان دکتری بدون کنکور

جلسه مصاحبه علمی، ترجیحاً همزمان با جلسه مصاحبه داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دوره های دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲برگزار خواهد شد و اطلاعیه دعوت به جلسه به تفکیک رشته، به طریق مقتضی به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید.

عدم مراجعه داوطلب در روز برگزاری مصاحبه به منزله انصراف وی از درخواست پذیرش خواهد بود و امکان برگزاری مجدد جلسه، مقدور نخواهد بود.

– لازم است داوطلبان بر اساس اطلاع رسانی‌ دانشگاه، در تاریخ و ساعتی که اعلام می‌شود، برای انجام مصاحبه علمی با همراه داشتن اصل مدارک و مستندات فوق به دانشگاه مراجعه نمایند. عدم مراجعه داوطلبان در زمان مقرر، به منزله انصراف تلقی می شود.

زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه علم و فرهنگ

داوطلبان واجد شرایط لازم است وارد صفحه ثبت نام الکترونیکی شوند و پس از تکمیل فرم مخصوص مصاحبه، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل را حداکثر تا پایان روز یکشنبه مورخ ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ بارگذاری و ارسال نمایند.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۲

داوطلبانی که مایل به پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری دانشگاه علم و فرهنگ هستند لازم است در هنگام ثبت نام مدارک زیر را ارسال کنند:

۱- تصویر کارت ملی

۲- تصویر مدرک نظام وظیفه (مختص داوطلبان ذکور)

۳- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی (پیوسته/ ناپیوسته) دارای معدل

۴- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل (مختص دانش آموختگان)

۵- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی (پیوسته/ ناپیوسته)

۶- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

۷- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه

۸- تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب

۹- تصویر فیش پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۲.۵۰۰،۰۰۰ ریال (دویست و پنجاه هزار تومان) به حساب دانشگاه علم و فرهنگ قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملت. (شایان ذکر است هزینه ثبت نام قابل استرداد نیست).

مدارک زیر درصورت موجود بودن بارگذاری شود:

۱۰- تصویر مربوط به گواهی تأیید یه مقالات علمی – پژوهشی/ علمی – ترویجی/ کنفرانسهای معتبر

۱۱- تصویر نامه از مجلات مبنی بر تأیید پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله های علمی-پژوهشی که تاکنون چاپ نشده با شند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست).

۱۲- تصویر گواهی تأییدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JCR یا سایر نمایه های معتبر و سایر مجلات علمی-پژوهشی مورد تأیید وزارتین علوم یا بهداشت از مراجع ذیصلاح که حاوی رتبه بندی و اعتبار مجله باشد.

۱۳- تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران)

۱۴- تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذیربط)

۱۵- تصویر مستندات مربوط به تألیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۶- تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با ر شته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۷- تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تأیید معاون آموزشی دانشگاه/ مؤسسه

۱۸- تصویر گواهی طرح ها/ پروژه های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذیصلاح

۱۹- تصویر مدرک زبان انگلیسی معتبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا