دانشگاهی

پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه ایوان‌ کی ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه ایوان‌کی در نظر دارد در راستای اجرای «آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش‌آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد واجد شرایط با بررسی سوابق مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در ۳ رشته مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشجو پذیرش نماید.

رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه ایوانکی

فهرست رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور این دانشگاه در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

  • مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان
  • مدیریت ورزشی
  • آینده پژوهی

شرایط پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه ایوانکی ۱۴۰۳

متقاضیان شرکت در فراخوان دکتری استعداد درخشان دانشگاه ایوانکی لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

الف- شرایط عمومی

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران

۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح

۴- عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه‌های محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها

۵- دانشجویان این دانشگاه در صورت تأمین اعتبار از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برخوردار خواهند شد.

ب- شرایط اختصاصی

دانش‌آموختگان دوره آموزشی – پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد در صورت احراز شرایط زیر می‌توانند تقاضای خود را برای شرکت در فراخوان دکتری بدون آزمون به دانشگاه ایوان‌کی ارائه دهند.

۱- متقاضی باید دارای میانگین کل ١۶ یا بالاتر در دوره کارشناسی پیوسته و میانگین کل ۱۷ یا بالاتر (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در دوره کارشناسی ارشد باشد یا (میانگین همتراز شده مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایوان‌کی).

– شیوه نامه اجرایی بند ۱

الف) برای دانش آموختگان دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی امیر کبیر، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، فردوسی مشهد با اعمال ضریب ۱/۱۳.

ب) برای دانش آموختگان دانشگاه‌های غیرانتفاعی و سایر دانشگاه‌های دولتی به جز بند (الف) با اعمال ضریب ۱/۱۱.

ج) برای دانش آموختگان دانشگاه‌های آزاد واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه‌های پیام نور مراکز استان ها و موسسات غیر انتفاعی سطح ۱با اعمال ضریب ۱/۰۸

د) برای دانش آموختگان سایر موسسات غیر انتفاعی و دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی با اعمال ضریب ۱.

۲- بیش از ۲ سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که قبل از ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شده‌اند، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۳- متقاضی باید حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی انتهای این اطلاعیه کسب کند.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد باشد.

تبصره ۱: منظور از پذیرش مقاله پذیرش بدون قید و شرط مقاله است.

۲- ارائه گواهی اعتبار مجله الزامی است.

۳- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

۴- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۵- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۶- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که مرتبط با رشته تحصیلی بوده و داوطلب در آن نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی همان رشته ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد؛ در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

۷- امتیاز پژوهشی حداکثر ۴۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۱)، امتیاز آموزشی حداکثر ۳۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۲) و امتیاز مصاحبه حداکثر ۳۰ امتیاز (مطابق جدول شماره ۳) است.

امتیازدهی به مدارک زبان متقاضیان برای دارندگان مدرک زبان عیناً مطابق جدول شماره ۴ صورت خواهد گرفت.

امتیازدهی توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد و داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱، ۲ و ۳ کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی قرار می‌گیرند.

۸- پس از بررسی های لازم، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

نکات مهم

۱- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.

۲- مقالاتی که در مجلات ممنوعه (فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت) چاپ شده باشند، قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.

۳- در صورت ارائه تالیف گردآوری یا ترجمه کتاب بایستی تالیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر این صورت امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.

۴- کسب حدنصاب علمی لازم برای پذیرش، که توسط گروه آموزشی تعیین و مورد موافقت و تصویب دانشگاه قرار گرفته است، از شرایط اصلی پذیرش است و در صورت عدم کسب حد نصاب مذکور دانشگاه ملزم به پذیرش داوطلبان برگزیده علمی نمی باشد.

۵- دانشجویان نیمسال آخر (در مهلت مجاز دوره کارشناسی ارشد مربوطه) در صورت پذیرش بایستی حداکثر تا ۳۱ شهریورماه سال ١۴٠۳ از پایان نامه خود دفاع و فارغ التحصیل شوند؛ در غیر این صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.

۶- پذیرفته شدگان نهایی به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

۷- امکان تقسیط شهریه دانشجویان برابر مصوبات هیأت امنا و هیات مدیره دانشگاه فراهم می باشد.

۸- دانشجویان این دانشگاه از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران در صورت تامین اعتبار برخوردار خواهند شد.

۹- با تعدادی از بانک ها جهت اخذ تسهیلات شهریه با شرایط خاص، مذاکره و امکان بهره مندی از وام شهریه برای دانشجویان فراهم می باشد.

۱۰- این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه های خصوصی معتبر و مورد تایید خواهد داشت.

۱۱- پذیرش قطعی پذیرفته شدگان منوط به تایید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

۱۲- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مذکور در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری می شـود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۱۳- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی پذیرش نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیدا توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از احراز کلیه شرایط ثبت نام نمایند.

۱۴- نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان و راه یافتگان به جلسه آزمون شفاهی حتی المقدور تا ۳۰ خرداد سـال ۱۴۰۳، از طریـق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه www.eyc.ac.ir اعلام خواهد شد .

۱۵- جلسه آزمون شفاهی برگزیدگان علمی ترجیحاً همزمان با جلسه آزمون شفاهی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دوره های دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد و اطلاعیه دعوت به جلسه براساس رشته های مختلف از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اعلام خواهد شد و داوطلبان بایستی صرفاً از این طریق تاریخ مصاحبه خود را مشاهده و مراجعه نمایند و دانشگاه مسئولیتی برای اطلاع رسانی از طرق دیگر ندارد و عدم مراجعه داوطلب در روز برگزاری آزمون شفاهی به منزله انصراف وی از درخواست پذیرش خواهد بـود و امکان برگزاری مجدد جلسه مقدور نخواهد بود.

۱۶- اطلاعات تکمیلی در صورت نیاز از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه به نشانی www.eyc.ac.ir اطلاع رسانی خواهـد شـد و داوطلبان بایستی تا زمان اعلام نتایج، اخبار و اطلاعیه های مربوط را از پایگاه اطلاع رسانی مذکور ملاحظه و پیگیری نماینـد و دانشـگاه مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی جداگانه به داوطلبان نخواهد داشت و عدم مراجعه داوطلبان در موعدهایی که اعلام خواهد شد به منزلـه انصراف آنان تلقی می شود.

زمان ثبت نام و ارسال مدارک پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه ایوانکی

داوطلبان واجد شرایط لازم است حداکثر تا پایان وقت اداری ۱۵ خرداد ماه سال ١۴٠۳ نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

مدارک پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه ایوانکی

لازم است مدارک به شرح زیر به فرمت pdf یا jpg تهیه و با حجم حداکثر ۵ مگابایت به پست الکترونیکی [email protected] در قالب یک فایل فشرده ارسال شود.

۱- دو قطعه عکس ۴x۳ رنگی تمام رخ

۲- تصویر کارت ملی

۳- تصویر مدرک نظام وظیفه (داوطلبان ذکور)

۴- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی دارای معدل

۵- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل مختص دانش‌آموختگان

۶- تصویر گواهی رتبه اول الی سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل دوره (در صورت دارا بودن رتبه مربوطه)

۷- تصویر گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل دوره ( در صورت دارا بردن رتبه مربوطه)

۸- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی

۹-  تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

۱۰-  تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه

۱۱- تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب

۱۲- تصویر مربوط به گواهی تایید به مقالات علمی – پژوهشی/ علمی – ترویجی/ کنفرانس های معتبر

۱۳- تصویر نامه از مجلات مبنی بر تایید پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله‌های علمی پژوهشی که تا کنون چاپ نشده باشند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست.)

١۴- تصویر گواهی تاییدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JCR یا سایر نمایه های معتبر و سایر مجلات علمی – پژوهشی مورد تایید وزارتین علوم یا بهداشت از مراجع ذی صلاح که حاوی رتبه بندی و اعتبار مجله باشد.

۱۵- تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران)

١۶- تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی‌ربط)

۱۷- تصویر مستندات مربوط به تالیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۸- تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۱۹- تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تایید معاون آموزشی دانشگاه/ مؤسسه

۲۰- تصویر گواهی طرح‌ها/ پروژه‌های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی صلاح

۲۱- تصویر فیش پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۳.۷۰۰.۰۰۰ (سه میلیون و هفتصد هزار ریال) به حساب بانک ملی شعبه ایوان‌کی قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران.

۲۲- حداکثر ۷۲ ساعت پس از دریافت مدارک فوق تاییدیه رسید مدارک از طریق رایانامه دانشگاه برای شما ارسال خواهد شد.

۲۳- ارایه اصل مدارک و مستندات فوق و تاییدیه رسید مدارک در زمان مصاحبه الزامی است.

جداول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری

جداول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری موضوع بند ۳-۳ ماده ۳ آیین نامه جدید دکتری استعداد درخشان به شرح زیر هستند:

جدول ۱- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

ردیفنوع فعالیت حداقل امتیاز حداکثر امتیازنحوه ارزیابی (طبق نظر
کمیته مصاحبه کننده)
۱۱-۱- مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با پایان‌نامه

۱-۲- گواهی ثبت اختراع مورد تأیید  سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

۱-۳- برگزیدگی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)

۷ امتیاز۴۰ امتیاز– هر مقاله تا ۷ امتیاز

– گواهی ثبت اختراع بین‌المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

– برگزیدگی داخلی تا ۳ و بین‌المللی تا ۷ امتیاز

۲مقالات علمی – ترویجی مرتبط با پایان‌نامه۶ امتیازهر مقاله تا ۳ امتیاز
۳مقالات چاپ شده در کنفرانسهای معتبر۴ امتیازخارجی تا ۲

و داخلی ۱ امتیاز

۴تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی۴ امتیاز
۵کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد۴ امتیازعالی تا ۴

و بسیار خوب تا ۲ امتیاز

حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه۷۴۰

جدول ۲- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی

ردیفنوع فعالیت حداکثر امتیازنحوه ارزیابی
۶معدل کل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)۶ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه
۷معدل کل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون احتساب نمره پایان‌نامه)۵ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه
۸طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی۳ امتیازبیش از ۸ نیمسال کارشناسی پیوسته و بیش از ۴ نیمسال کارشناسی ناپیوسته امتیازی ندارد
۹طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته۳ امتیاز۲ نیمسال۳ امتیاز، ۳ نیمسال ۲ امتیاز، ۴نیمسال ۱ امتیاز
۱۰برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی۵ امتیازرتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز،

رتبه ۴ تا ۶،  ۴ امتیاز،

رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز،

رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز

و رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز

۱۱داشتن مدرک زبان معتبر۸ امتیازطبق جدول شماره ۴
جمع۳۰

جدول شماره ۳- امتیازات مصاحبه

ردیفشاخص ارزیابیحداکثر امتیاز 
۱۲تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سؤالات۳ امتیاز
۱۳وسعت نظر، نوآوری و کارآفرینی۳ امتیاز
۱۴شخصیت، متانت و نحوه تعامل۳ امتیاز
۱۵نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی۳ امتیاز
۱۶توانایی فن بیان و انتقال مطالب۳ امتیاز
۱۷هم‌راستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت‌های علمی اعضای گروه۱۵ امتیاز
جمع۳۰

جدول ۴- همترازی نمرات آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی 

UTEPTEPTMSRT (MCHE)IELTS EquivalentTOEFL IBTTOEFL Computer+ TOEFL PAPER
TOLIMO
حداکثر نمره
95-10095-10090-1007-9/096-120250-300600-6808
90-9490-9485-895/9-6/686-95232-249575-5997
85-8985-8980-846-6/476-85213-231550-5746
80-8480-8475-795/5-5/966-75196-212525-5495
75-7975-7970-745-5/356-65173-195500-5244
70-7470-7465-694/4-5/946-55152-172415-4993
65-6965-6960-644-4/436-45133-151450-4742
60-6460-6450-593/3-5/929-35113-132225-2491

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا