دانشگاهی

پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه خواجه‌نصیر تمدید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای این منظور، از میان دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی در رشته‌های مهندسی برق، عمران، مکانیک، صنایع، نقشه‌برداری، هوافضا، کامپیوتر، فیزیک و ریاضی در گرایش‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

از جمله شرایط عمومی پذیرش این دانشجویان، داشتن مدرک کارشناسی پیوسته با میانگین کل حداقل ۱۶ و مدرک کارشناسی ارشد با میانگین کل حداقل ۱۷(بدون احتساب نمره پایان‌نامه) عنوان شده است.

همچنین، حداکثر زمان سپری شده از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی دو سال اعلام شده است.

دانش آموختگان و دانشجویان هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، دوره‌های الکترونیکی و مجازی و نیمه‌حضوری مجاز به ارائه درخواست نیستند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.

همچنین دانش آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به ارائه درخواست پذیرش از این طریق نیستند.

با اعلام دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، پذیرش تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است و داوطلبان تنها مجاز به انتخاب یک رشته هستند.

در شرایط اختصاصی پذیرش استعدادهای درخشان دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، شرکت در مصاحبه و کسب امتیاز قابل قبول از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و … از کمیته‌های تخصصی و پذیرش، همچنین، ارائه نمره آزمون زبان قابل قبول حداکثر تا پایان نیمسال اول پذیرش در مقطع دکتری از دیگر شرایط اختصاصی پذیرش است.

ثبت‌نام متقاضیان که از روز یکشنبه مـورخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ آغاز شده بود، تا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ادامه داشت که با اعلام دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تا ۲۱ اردیبهشت ماه تمدید شد. این افراد می‌توانند از طریق سـامـانه جامـع دانشـگاهـی (https://golestan.kntu.ac.ir) با ورود اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام، صفحه اول شناسنامه، کارت ملی، گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد (با تایید فراغت از تحصیل حداکثر تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱)، گواهی فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی، ریز نمره کارشناسی، ریز نمره کارشناسی ارشد، گواهی مربوط به رتبه نهایی المپیاد علمی ـ دانشجویی/ گواهی رتبه نهایی جشنواره خوارزمی یا جوان خوارزمی/ ثبت اختراع، صفحه اول مقاله‌ها و نامه پذیرش آنها، مدارک مربوط به تالیف یا ترجمه، چکیده پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد، چکیده پایان‌نامه مقطع کارشناسی، توصیه‌نامه از استاد راهنما و یکی دیگر از استادانی که داوطلب با ایشان درس گذرانده باشد، صفحه اول پایان‌نامه و گواهی نمره زبان اعلام شده است.

 همچنین، متقاضیان باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ یکصد هزار ریال به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی (https://golestan.kntu.ac.ir) اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا