دانشگاهی

وام شهریه به کدام یک از دانشجویان اختصاص داده می‌شود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در هر سال تحصیلی اقدام به پرداخت ۵ نوع وام دانشجویی از جمله وام شهریه، مسکن متاهلی، وام ضروری، وام تحصیلی و وام ویژه دکتری می‌کند که در نیمسال اول تحصیلی سال جاری تمامی وام‌های اعلام شده به دانشجویان متقاضی اختصاص داده شد و تنها وام شهریه است که پرداخت آن با موانعی مواجه شد.

به گفته مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ابلاغیه پرداخت وام شهریه به دانشگاه‌ها ابلاغ شده  که لیست ثبت نام وام‌های شهریه را به صندوق رفاه ارسال کنند تا مبلغ وام به حساب دانشگاه‌ها واریز شود.

وی افزود: وام شهریه به دانشجو داده نمی‌شود و فقط به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.

گنجی اضافه کرد: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای وام شهریه پیش بینی شده و مشکلی در پرداخت وام شهریه نداریم.

وام شهریه به کدام یک از دانشجویان متقاضی اختصاص داده می‌شود؟

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام شهریه در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ویژه دانشجویان دوره‌های نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی و مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی و کاربری، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی در هر نیمسال تحصیلی پرداخت می‌شود.

سقف پرداخت وام‌های شهریه  از ۷ میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان است که برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است که دانشجویان متقاضی باید علاوه بر تایید دانشگاه‌ها تعهد نامه دانشجویی نیز برای دریافت وام ارئه دهند.

وام شهریه به کدام یک از دانشجویان متقاضی اختصاص داده می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا