دانشگاهی

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی اعلام شد

از سوی معاونت آموزشی؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی؛ علی آدمی، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود، بررسی همه جوانب و تأکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه، برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱–۱۴۰۰ برای دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری و امتحانات سایر دانشجویان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل از سرگیری تدریجی آموزش حضوری دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی جاری، فقط کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت حضوری برگزار شد. همچنین هماهنگی‌های لازم جهت اسکان دانشجویان غیربومی این مقطع در خوابگاه‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.

آدمی با اشاره به بخشنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوی که تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری حضوری امتحانات را با توجه به شرایط واکسیناسیون دانشجویان و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته است، اعلام کرد: بر اساس تصمیمات دانشگاه و تدوین دستورالعمل از سرگیری تدریجی آموزش حضوری که به وزارت عتف نیز اطلاع داده شده، فقط امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وصول بخشنامه‌های تسهیل گر شرایط کرونایی از سوی وزارت عتف، در صورت ابتلای دانشجو یا اعضای درجه یک خانواده به کرونا با ارائه مدارک و مستندات، یا قطعی اینترنت و در دسترس نبودن اینترنت در برخی مناطق کشور، درخواست حذف درس دانشجویان در کمیته غیبت‌ها یا کمیسیون موارد خاص دانشگاه با رویکرد حداکثری مساعدت بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص همکاری این دانشگاه با دانشجویانی که بعد از شرایط کرونایی همچنان تمایل به ادامه آموزش مجاری دارند، گفت: چنانچه شرایط تغییر کند و در صورت بهبود اوضاع همه‌گیری کرونا، واکسیناسیون عمومی و ایجاد ایمنی قطعی در جامعه، با توجه به شیوه حضوری بودن آموزش در این دانشگاه، تلاش می‌کنیم کلاس‌ها و امتحانات در نیمسال‌های آینده به صورت حضوری برگزار شود. با این حال در شرایط خاص، دانشگاه مساعدت‌هایی را برای این دسته از دانشجویان در نظر خواهد گرفت.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و راه‌اندازی آموزش غیرحضوری و آنلاین در دانشگاه ها، بیان کرد: این بیماری فرصت مناسبی برای دانشگاه‌ها جهت استفاده از پتانسیل‌ها و روش‌های نوین آموزش مهیا کرد، ولی با توجه به آیین‌نامه‌ها، آموزش در دانشگاه علامه طباطبائی باید به صورت حضوری باشد. اما با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده برای آموزش مجازی در این دانشگاه، از این نوع آموزش به عنوان یک انتخاب و در شرایط خاص استفاده می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا