آزمون‌هاورودی دکتری

نتایج نهایی کنکور دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد/ ۲۳ هزار نفر پذیرفته شدند

سازمان سنجش اعلام کرد؛

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از سازمان سنجش گزارش می دهد:

آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور حدود ۱۴۶ هزار نفر در ۲۴۲ کد رشته، ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان برگزار شد. تعداد ۱۸۵ هزار و ۷۷۵ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند.

در مجموع ۲۳ هزار و ۷۱۳ نفر در دانشگاه‌های دولتی و آزاد این دوره پذیرفته شدند. داوطلبان می‌توانند در این لینک http://result۲.sanjesh.org/NOETphd_RsFinal۱۴۰۰۰۵/ نتیجه آزمون را مشاهده کنند.

در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۸۵ هزار و ۷۷۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۲ هزار و ۸۱۴ نفر معادل ۵۵ درصد مرد و ۸۲ هزار و ۹۶۱ نفر معادل ۴۵ درصد زن بودند.

آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰، نسبت به آمار داوطلبان سال ۱۳۹۹ تعداد ۶ هزار و ۷۱ نفر بیشتر بوده است.

آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون ورودی دوره‌های دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ به تفکیک گروه آموزشی و جنس و تعداد کد رشته‌های امتحانی در هر گروه آموزشی

گروه آموزشی جمع کل زن مرد درصد زن درصد مرد تعداد رشته‌های امتحانی
علوم انسانی ۱۱۷۵۰۱ ۵۳۰۲۲ ۶۴۴۷۹ ۴۵ ۵۵ ۶۲
علوم پایه ۱۴۵۶۱ ۹۴۱۱ ۵۱۵۰ ۶۵ ۳۵ ۴۵
فنی و مهندسی ۲۹۹۰۷ ۷۷۷۸ ۲۲۱۲۹ ۲۶ ۷۴ ۵۹
کشاورزی‌ومنابع طبیعی ۸۱۶۵ ۴۱۴۳ ۴۰۲۲ ۵۱ ۴۹ ۳۴
هنر ۹۵۷۱ ۵۱۵۴ ۴۴۱۷ ۵۴ ۴۶ ۸
دامپزشکی ۲۳۳۸ ۹۶۳ ۱۳۷۵ ۴۱ ۵۹ ۲۵
زبان‌های خارجی ۳۷۳۲ ۲۴۹۰ ۱۲۴۲ ۶۷ ۳۳ ۹
جمع کل ۱۸۵۷۷۵ ۸۲۹۶۱ ۱۰۲۸۱۴ ۴۵ ۵۵ ۲۴۲

آزمون در روز جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ در ۲۱۰ حوزه امتحانی و در ۱۱۰ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

از میان شرکت کنندگان در آزمون تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت تعداد ۳۸ هزار و ۲۲۲ داوطلب معرفی به مصاحبه شدند.

جمع کل ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی ۲۳ هزار و ۷۱۳ نفر بوده است.

از ۲۳ هزار و ۷۱۳ نفر پذیرفته شده نهایی، تعداد ۹ هزار و ۸۵۰ نفر در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی تابع وزارت علوم پذیرفته شده اند که از این تعداد ۴ هزار و ۲۰۷ نفر زن و ۵ هزار و ۶۴۳ نفر مرد هستند.

از ۲۳ هزار و ۷۱۳ نفر پذیرفته شده نهایی، تعداد ۱۳ هزار و ۸۴۴ نفر در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شده اند که از این تعداد ۵ هزار و ۳۹۰ نفر زن و ۸ هزار و ۴۵۴ نفر مرد هستند.

میزان قبولی مشترک دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم با دانشگاه آزاد اسلامی ۱ هزار و ۲۷۴ نفر است.

کارنامه نهایی نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۰، در روز شنبه ۳۰ مردادماه ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

پذیرفته شدگان نهایی این ازمون، در خصوص نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام می‌بایست به اطلاعیه مندرج در سایت سازمان که همزمان با اعلام نتایج نهایی روز یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا