دانشگاهی

مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی تمدید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد که بر اساس آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری”از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی  ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در رشته های مشخص شده بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، دارا بودن میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها ومجموع میانیگن نمرات مقاطع کاردانی و کارشناسی ۱۶ برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته، دارا بودن میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها، کسب حداقل ۷۰  امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه و دارا بودن حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از پایان نامه و برخی موارد دیگر از مهم ترین شرایط شرکت در رشته های فوق است.

دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی – غیر انتقاعی مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند و صرفا مدارک مربوط به کد رشته محل های دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی قابل قبول می باشد.

در صورتی که متقاضی در زمان ثبت نام اولیه فاقد مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه باشد می تواند با ارسال حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مرتبط با رشته تحصیلی خود ثبت نام اولیه را انجام دهد. لازم به ذکر است در این صورت دانشجو بایستی تا قبل از مصاحبه نسبت به ارسال مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه خود اقدام نماید. در غیر این صورت پرونده ثبت نامی آنها حذف و امکان شرکت در مصاحبه نخواهد داشت. بدیهی است در این صورت دانشجو هیچ گونه اعتراضی نسبت به ثبت نام اولیه خود نخواهد داشت.

حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی – پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

طبق اعلام دانشگاه علامه طباطبایی، ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد و  دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نمی‌باشد.

دانشجویان نیمسال آخر، در صورت فراغت از تحصیل حداکثر تا تاریخ  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند.

دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نمی باشند. لذا در صورت شرکت، از فرایند پذیرش حذف خواهند شد.

دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاههای خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد و مطابق با جدول ارتباط رشته ای می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

تغییر رشته و گرایش پس از اتمام بازه زمانی ثبتنام، ارسال مدارک و در زمان مصاحبه و نیز بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را برای تحصیل در دوره دکتری، کسب نمایند.

ثبت نام فقط بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد. لذا دانشگاه به هیچ عنوان پذیرش مدارک بصورت فیزیکی نخواهد داشت .

داوطلب باید پس از ورود به سایت ثبت نام الکترونیک دانشگاه، به سربرگ استعداد درخشان مراجعه کرده، سپس، بر روی لینک “ثبت نام اولیه دانشجویان استعداد درخشان مقطع دکتری” کلیک کرده و درخواست ثبت نام اولیه را تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم مربوطه، بر روی گزینه ثبت نام جدید کلیک کنید تا سیستم به صورت اتوماتیک کد پیگیری ثبت نام داوطلب را صادر نماید.

سپس از قسمت ورود به سامانه، از سربرگ استعداد درخشان با وارد کردن کدملی و کد پیگیری دریافت شده در مرحله قبل وارد سیستم شده و پرونده الکترونیکی خود را از سربرگ پرونده الکترونیکی و مطابق منوی سمت راست سیستم تکمیل کند.

داوطلبان تا دوم اردیبهشت ماه سال جاری می توانند در رشته های دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبائی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ثبت نام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا