دانشگاهی

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی تمدید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، مسئولان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور از ۱۱ تا ۱۷ تیرماه مهلت داشتند با مراجعه به سامانه جذب اعضای هیات علمی براساس سهمیه اختصاص یافته نسبت به تایید رشته‌های مورد نیاز خود اقدام کنند.

ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور از روز بیستم تیر ماه از طریق سامانه جذب اعضای هیأت علمی آغاز شده و قرار بود تا امروز دوم مرداد ماه ادامه داشته باشد اما این مهلت به مدت دو روز دیگر یعنی تا چهارم این ماه تمدید شده است.

بیش از این قرار بود ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه صورت بگیرد که مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد به دلیل پاره ای از مشکلات امکان ثبت نام فراخوان تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاده است.

بنا بر اعلام، مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم علت تاخیر در فرایند فراخوان اردیبهشت جذب اعضای هیأت علمی تاخیر هماهنگی و مذاکره با سازمان اداری و استخدامی و اخذ ردیف های استخدامی بود که با دستور و تایید ریاست جمهوری و به منظور جذب فرهیختگان و جوانان مستعد در دانشگاه‌های کشور صورت پذیرفت و ردیف های استخدامی مورد نیاز اخذ شد.

بر اساس مصوبه جدید هیات عالی جذب شورای انقلاب فرهنگی، سن جذب عضویت هیأت علمی تا ۴۵ سال افزایش یافت و برای افرادی که با سن ۳۰ تا ۳۵ سال با مدرک دکتری متقاضی عضویت هیأت علمی هستند ۷ امتیاز علمی و برای افرادی که با سن ۳۵ تا ۴۰ سال با مدرک دکتری متقاضی عضویت هیأت علمی هستند ۳ امتیاز علمی در نظر گرفته خواهد شد.

همچنین هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد؛ در بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان عضویت هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به ازای تأهل ۵ امتیاز و در صورت داشتن هر فرزند ۳ امتیاز به امتیازات صلاحیت عمومی افزوده می‌شود و در صورت تساوی امتیازات طبق فرم بررسی صلاحیت عمومی، اولویت با فرد متأهل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا