دانشگاهی

مشکل دانشگاه برای حضوری شدن کامل/ فعالیتهای پژوهشی متاثر از بودجه

رئیس دانشگاه شهید بهشتی :

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: سعدالله نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت بودجه دانشگاه شهید بهشتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: به طور متوسط بودجه دانشگاه‌ها حدود ۲۹ درصد نسبت به بودجه ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است که البته در مقایسه با بخش‌های دیگر دولت افزایش خوبی است اما از این جهت که کفاف هزینه‌های دانشگاه‌ها را بدهد، این بودجه کافی نیست و با این میزان افزایش همچنان مشکلات جدی خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه آنچه که امسال مشکل داریم، موضوع منابع همسان سازی حقوق است، بیان کرد: ما در دانشگاه شهید بهشتی هر آنچه که از خزانه می‌گیرم، بابت حقوق می‌پردازیم و متأسفانه به همین دلیل فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی و موارد دیگر با مشکلاتی مواجه شده است.

وی اضافه کرد: این در شرایطی است که دانشجویان هنوز به طور کامل در دانشگاه حضور پیدا نکرده اند و مشکلاتی چون تأمین منابع تجهیز خوابگاه و تغذیه دانشجویان را کمتر داریم اما اگر از ترم آینده در دانشگاه حضور ۱۰۰ درصدی داشته باشند، قطعاً مشکلات ما چندین برابر خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه برنامه دانشگاه این است که در سال ۱۴۰۱ و در نیمسال تحصیلی آینده دانشجویان به طور کامل و در تمامی مقاطع در دانشگاه حضور یابند، گفت: حتی اگر بتوانیم حقوق اساتید را بدهیم اما قطعاً در مسائل رفاهی و پژوهشی که از اولویت‌های جدی دانشگاه است، مشکل خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه امیدواریم در بودجه دانشگاه‌ها در لایحه ۱۴۰۱ بازنگری شود، تصریح کرد: دانشگاه‌ها در نشست با وزیر علوم، معاونین سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استدلال و عدد و رقم تاکید کردند که وضعیت بودجه‌ای دانشگاه مناسب نیست و امیدواریم انشالا خواسته دانشگاه‌ها برآورده شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شهید بهشتی در حال حاضر حدود ۸۰ میلیارد تومان کسری بودجه داریم، گفت: به دلیل شرایط بودجه‌ای موجود، فعالیت پژوهشی و فرهنگی در حداقل ترین شرایط ممکن قرار گرفته است.‌

نصیری با اشاره به اینکه تمامی دانشجویان دکتری در این نیمسال در دانشگاه حضور یافته اند، گفت: همچنین آن دسته از دانشجویان کارشناسی ارشد که پروپوزال پایان نامه شأن تصویب شده و کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند نیز در دانشگاه حضور دارند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن بیان اینکه امتحانات برای دروسی که مجازی و آنلاین بوده، همچنان مجازی است، افرود: امتحانات دانشجویان کارشناسی و ارشد نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد منتها اگر اساتید و دانشجویان خودشان به توافق برسند و اگر دانشجویان هم نیاز به خوابگاه نداشته باشند، می‌توانند کلاس‌ها و یا امتحان را به صورت حضوری برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا