دانشگاهی

مجوز ۲۶ رشته دکتری در مراکز بین المللی دانشگاه پیام نور صادر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از دانشگاه پیام نور، ابراهیم تقی زاده در نشست با همکاران علمی، اداری و همچنین تشکل ها و انجمن اسلامی دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه درصدد است که در حوزه دیپلماسی علمی بیشتر فعالیت کند و جذب دانشجوی غیر ایرانی در برخی از استان ها را در برنامه های اصلی خود قرار داده و در راستای همین سیاست مجوز ۲۶ رشته دکتری در مرکز بین الملل افغانستان صادر شده است.

وی به فعالیت مرکز بین الملل کیش و قشم دانشگاه اشاره کرد و افزود: ۹۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در مرکز بین الملل کیش ‌و قشم فعال شده که در ثبت نام متقاضیان نیز صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه پیام نورهمچنین به رشد ده درصدی جذب دانشجو در سال قبل تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به اخذ مجوزهای صادره شده به صورت منطقه ای بیش از ۲۰۰ رشته محل و همچنین ۳۵ رشته و گرایش مختلف در مقطع ارشد و دکتری در حال انجام می باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: با توجه به سیاست چابک سازی و همچنین استقلال دانشگاه، باید منابع و درآمد خود را پایدار و سطح اتکای خود به بودجه عمومی را کمتر کنیم.

تقی زاده در پایان در رابطه با نقش موثر همکاران علمی ‌و اداری در دانشگاه گفت: همه مجموعه مدیران دانشگاه، همکاران علمی و اداری به وحدت نظر رسیده اند که تلاش لازم جهت تقویت بودجه دانشگاه صورت گیرد و توسعه زیرساخت های فناوری و تبدیل به دانشگاه بزرگ الکترونیکی و دانشگاه باز در دستور کار همه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا