دانشگاهی

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه گیلان ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه گیلان بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان و «دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان»، برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط این دانشگاه و سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه گیلان

۱) از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهرماه سال ۱۴۰۳، بیش از سه سال نگذشته باشد. لذا دانش آموختگانی که پیش از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۲) دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد که به استثنای پایان نامه، کلیه واحدهای درسی خود اعم از سمینار و روش تحقیق را گذرانده باشند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند، مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.

۳) پذیرش متقاضیان صرفاً در همان رشته مقطع کارشناسی ارشد یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با آن به تشخیص گروه آموزشی مربوطه و تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکانپذیر است. ضروری است مدرک کارشناسی مدنظر پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد.

۴) متقاضیان دارای مدارک حوزوی معادل کارشناسی چنانچه دوره کارشناسی ارشد خود را از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی سازمان سنجش وارد شده اند، با احراز سایر شرایط می‌توانند متقاضی استفاده از تسهیلات این آیین نامه باشند در غیر این صورت مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۵) داشتن حداقل معدل کل ۱۶ «شانزده» در دوره کارشناسی (یا میانگین همتراز شده طبق دستور العمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه).

۶) داشتن حداقل معدل کل ۱۷ «هفده» در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه (یا میانگین همتراز شده طبق دستور العمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه).

۷) ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، برابر با ۲۰٪ ظرفیت پذیرش روزانه از طریق آزمون ورودی دوره دکتری در هر کدام از کد رشته محل‌های اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور است (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود).

۸) پذیرش متقاضیان حائز شرایط، در دورهای روزانه مقطع دکتری تخصصی و بدون اخذ شهریه صورت می‌گیرد.

۹) اتباع غیر ایرانی مقیم ایران ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شوند.

۱۰) توافق نامه «حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های اولویت دار کشور» (ابلاغیه شماره ۱۱/۱۴۴۳۶۴ تاریخ ۱۴۰۱/۶/۶) و «شیوه نامه طرح شهید احدی برای پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی» مصوب تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۶ شورای هدایت با بنیاد ملی نخبگان برای پذیرش بدون آزمون مورد تأیید است.

۱۱) لازم به تأکید است که پذیرش نهایی براساس نظر گروه‌های آموزشی مربوطه و پس از طی مراحل قانونی بوده و دانشگاه مسئولیتی در موارد مرتبط ندارد.

۱۲) پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان، در صورت انصراف از تحصیل پس از ثبت نام نهایی در دوره روزانه، مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می‌شوند.

۱۳) متقاضیان محترم بایستی پس از اخذ پذیرش نهایی، نسبت به اعلام انصراف رسمی از پذیرش در سایر دانشگاه‌ها اقدام نمایند.

شرایط پذیرش

۱) کسب حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع امتیازات سوابق پژوهشی (با حداکثر امتیاز ۴۰)، سوابق آموزشی (با حداکثر امتیاز ۳۰) و مصاحبه (با حداکثر امتیاز ۳۰) طبق جداول پیوست برای پذیرش ضروری است.

۲) کسب حداقل ۵ امتیاز از ردیف ۱ جدول شماره ۱ (حداقل از یکی از موارد زیر):

۲-۱) مقاله مرتبط با پایان نامه در نشریه معتبر علمی پژوهشی با نمایه بین المللی شامل ISI ،ISC و سایر نمایه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

تبصره ۱: به بیش از ۶ مقاله امتیاز تعلق نمی‌گیرد.

تبصره ۲: از مقالات دارا ی پذیرش چاپ، حداکثر دو مورد قابل امتیازدهی است.

۲-۲) ثبت اختراع با داوری و تأیید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران.

۳-۲) رتبه اول تا سوم انفرادی یا اول گروهی در جشنواره‌های علمی معتبر ملی و بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) و مسابقات ورزشی بین المللی در قالب تیم ملی (منحصراً دانشجویان رشته تربیت بدنی).

ملاحظات مهم

۱) متقاضی نباید در زمان ارائه تقاضای پذیرش، دانشجوی دکتری سایر مؤسسات و دانشگاه‌ها باشد.

۲) با توجه به احتمال تغییر در رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از سوی سازمان سنجش وجود دارد، لذا حذف رشته/ گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچ گونه حقی برای وی ایجاد نمی‌کند.

۳) تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ به شماره ۲/۳۰۷۸۶۲، مجاز نیست.

۴) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی و تکمیل اطلاعات ثبت نامی خود نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نمی‌شود.

۵) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک، عدم احراز شرایط اولیه، عدم پذیرش یا انصراف از پذیرش مسترد نخواهد شد. لطفا پیش از اقدام به ثبت نام شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید.

۶) تا موعد ثبت نام در مقطع دکتری تمامی مدارک نهایی تحصیلی کارشناسی ارشد باید ارائه گردد.

۷) پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و پذیرش قطعی منوط به تأیید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجوی سازمان سنجش آموزش کشور است، دانشگاه از صدور گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تأییدیه معذور است.

۸) چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۹) ارزیابی پرونده‌ها بر اساس آخرین وضعیت آموزشی-پژوهشی ثبت شده توسط متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان صورت می‌پذیرد و لذا تغییرات پدید آمده در وضعیت آموزشی-پژوهشی متقاضیان (نظیر ارائه مقالات چاپ شده جدید و …) پس از ثبت نهایی درخواست به هیچ وجه اعمال نمی‌شود.

۱۰) ارائه اصل کلیه مستندات پژوهشی و آموزشی در زمان مصاحبه الزامی می‌باشد.

۱۱) درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، بررسی می‌شود.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه گیلان

کلیه متقاضیان واجد شرایط این فراخوان از تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ تا ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ می‌توانند با مراجعه به سامانه استعداد درخشان دانشگاه گیلان به نشانی زیر نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

لینک ثبت نام

تاریخ‌های مهم برای ثبت نام داوطلبان دوره دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان

تاریخ شروع ثبت نام در سامانه برای داوطلبان پذیرش در مقطع دکتری ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

آخرین مهلت برای ثبت نام اولیه در سامانه: ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

آخرین مهلت برای تکمیل پرونده الکترونیکی و ارسال درخواست: ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

تاریخ اعلام نتایج: متعاقباَ اعلام خواهد شد.

❖ ارائه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

❖ در صورت وجود هر گونه مغایرت در شرایط متقاضیان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

❖ پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچ گونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند.

❖ پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

❖ پذیرش بدون آزمون دکتری از طریق سهمیه استعداد درخشان امتیازی است که در چارچوب مقررات به متقاضیان واجد شرایط اعطا می‌گردد و نه حقی که مورد مطالبه باشد، از این رو، امکان اعتراض به معیارها و نحوه ارزیابی دانشگاه برای معرفی پذیرفته شدگان وجود ندارد.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه گیلان ۱۴۰۳

۱- تکمیل فرم گواهی احراز رتبه مخصوص دانشجویان دانشگاه گیلان از کارتابل دانشجویی و فرم Form1B-PhD مخصوص دانشجویان سایر دانشگاه‌ها که در سربرگ رسمی و با امضاء معاونت آموزشی دانشگاه مربوطه و یا دفتر استعدادهای درخشان آن‌ها باشد و بارگذاری تصویر آن در سامانه استعدادهای درخشان دانشگاه.

تبصره ۱: دانشجویان دانشگاه گیلان می‌توانند از طریق سامانه جامع آموزش و اداری دانشگاه گیلان (ERP) بخش سایر درخواست ها، گواهی احراز رتبه استعداد درخشان، گواهی رتبه خود را از طریق آموزش دانشکده مربوطه به صورت الکترونیکی اخذ نمایند.

تبصره ۲: دانش آموختگان دانشگاه گیلان می‌توانند در صفحه اول سایت دانشگاه، از بخش ارتباط با مسئولین دانشگاه… ارتباط با معاونت آموزشی… ارتباط با دبیر شورای استعدادهای درخشان… موضوع پیام… سایر… تکمیل اطلاعات شخصی و دوره تحصیلی، نسبت به درخواست گواهی احراز رتبه در دوره‌های تحصیلی خود اقدام و تصویر آن را بارگذاری نمایند.

۲- اسکن یک قطعه عکس ۳×۴ جدید و بارگذاری آن در سامانه.

۳- ثبت مشخصات و سوابق آموزشی و پژوهشی (CV) متقاضی در سامانه پذ یرش بدون آزمون دوره دکتری (Ph.D) دانشگاه گیلان (سامانه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه).

۴- تصویر کارت ملی و شناسنامه.

۵- واریز مبلغ یک میلیون و هفتصد هزار ریال (۱۷۰۰۰۰۰ ریال) بابت حق ثبت نام از طریق سامانه پرداخت آنلاین دانشگاه گیلان (موضوع پرداخت: حوزه معاونت آموزشی، آیتم پرداخت: ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری به نام تمرکز وجوه درآمدهای دانشگاه گیلان) و دریافت کد رهگیری جهت بارگذاری در سامانه دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه.

۶- تصویر گواهی (فارغ التحصیلان) وریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد.

تبصره: برای دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تایید اتمام دوره مزبور تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ از دانشگاه محل تحصیل.

۷- تصویر مدرک مربوط به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد.

۸ – تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت برای داوطلبان مرد.

۹ – مدارک مربوط به دارا بودن شرایط لازم برای استفاده از آیین نامه شامل اصل و نامه پذیرش قطعی مقاله، گواهی رتبه اوّل تا سوّم انفرادی و یا اوّل گروهی در جشنواره‌ها یا مسابقات معتبر علمی ورزشی دانشجویی، گواهی ثبت اختراع با داوری و تأیید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، گواهی کتاب تألیفی یا ترجمه شده، کپی مدرک زبان (درصورت وجود هریک از موارد فوق).

۱۰- توصیه نامه از استاد راهنما و یک استاد دیگر از دوره کارشناسی ارشد.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه گیلان

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه گیلان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر هستند:

ردیفکد رشتهرشتهگرایشدورهدانشکدهگروه آموزشی
10مهندسی برقالکترونیکروزانهفنیمهندسی برق
20مهندسی کامپیوترروزانهفنیمهندسی کامپیوتر
30زبان و ادبیات فارسیادبیات عرفانیروزانهادبیات و علوم انسانیزبان و ادبیات فارسی
41027زبان و ادبیات فارسیزبان وادبیات فارسیروزانهادبیات و علوم انسانیزبان و ادبیات فارسی
51069جغرافیا و برنامه ریزی روستاییروزانهادبیات و علوم انسانیجغرافیا
61126حقوقحقوق جزا و جرم شناسیروزانهادبیات و علوم انسانیحقوق
71354علوم ورزشیمدیریت ورزشیروزانهتربیت بدنی و علوم ورزشیمدیریت ورزشی
81395علوم ورزشیفیزیولوژی ورزشیروزانهتربیت بدنی و علوم ورزشیفیزیولوژی ورزش
914106شهرسازیشهرسازیروزانهمعماری و هنرشهرسازی
101440اسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحیحرکات اصلاحیروزانهتربیت بدنی و علوم ورزشیآسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی
111530جامعه شناسیجامعه شناسیروزانهادبیات و علوم انسانیعلوم اجتماعی
121541مدیریت بازرگانیمدیریت سیاست‌گذاری بازرگانیروزانهادبیات و علوم انسانیمدیریت
131542مدیریت صنعتیتولید و عملیاتروزانهادبیات و علوم انسانیمدیریت
141836روان شناسیروزانهادبیات و علوم انسانیروان شناسی
151965حقوقحقوق خصوصیروزانهادبیات و علوم انسانیحقوق
162020روابط بین المللروابط بین المللروزانهادبیات و علوم انسانیروابط بین الملل
172228ژنتیک مولکولیژنتیک مولکولیروزانهعلوم پایهزیست شناسی
182421منابع خاک و ارزیابی اراضیمدیریت منابع خاکروزانهعلوم کشاورزیزراعت و اصلاح نباتات
192432آگروتکنولوژیاکولوژی گیاهان زراعیروزانهعلوم کشاورزیزراعت و اصلاح نباتات
202434شیمیشیمی فیزیکروزانهعلوم پایهشیمی
212494شیمیشیمی الیروزانهعلوم پایهشیمی
222562شیمیشیمی تجزیهروزانهعلوم پایهشیمی
232624شیمیشیمی معدنیروزانهعلوم پایهشیمی
242739بیوشیمیبیوشیمیروزانهعلوم پایهزیست شناسی
252753زیست شناسی جانوریسلولی و تکوینیروزانهعلوم پایهزیست شناسی
262842ریاضی محضجبرروزانهعلوم ریاضیریاضی محض
272885ریاضی محضانالیزروزانهعلوم ریاضیریاضی محض
283031ریاضیریاضی کاربردیروزانهعلوم ریاضیریاضی کاربردی
293067زیست شناسی دریاجانوران دریاروزانهعلوم پایهزیست شناسی
303166فیزیکماده چگالروزانهعلوم پایهفیزیک
313167فیزیکذرات بنیادی و نظریه میدان‌هاروزانهعلوم پایهفیزیک
323181فیزیکهسته ایروزانهعلوم پایهفیزیک
333182فیزیکاپتیک-لیزرروزانهعلوم پایهفیزیک
343183فیزیکگرانش و کیهان شناسیروزانهعلوم پایهفیزیک
353484مهندسی برققدرتروزانهفنیمهندسی برق
363584مهندسی عمرانسازهروزانهفنیمهندسی عمران
373653مهندسی عمرانژئوتکنیکروزانهفنیمهندسی عمران
383839مهندسی مکانیکطراحی کاربردی شاخه تخصصی مکانیک جامداتروزانهمهندسی مکانیکمکانیک جامدات
393896مهندسی مکانیکطراحی کاربردی شاخه تخصصی دینامیک،کنترل و ارتعاشاتروزانهمهندسی مکانیکدینامیک، کنترل و ارتعاشات
403952مهندسی مکانیکتبدیل انرژیروزانهمهندسی مکانیکتبدیل انرژی
414355مهندسی شیمیمهندسی شیمیروزانهفنیمهندسی شیمی
424444مهندسی نساجیشیمی نساجی وعلوم الیافروزانهفنیمهندسی نساجی
434528علوم و مهندسی باغبانیفیزیولوژی تولید و پس از برداشت گیاهان باغبانیروزانهعلوم کشاورزیعلوم باغبانی
444538علوم و مهندسی باغبانیاصلاح و بیوتکنولوژی گیاهان باغبانیروزانهعلوم کشاورزیعلوم باغبانی
454678مدیریت منابع خاکفیزیک و حفاظت خاکروزانهعلوم کشاورزیعلوم خاک
464708علوم دامیتغذیه طیورروزانهعلوم کشاورزیعلوم دامی
474722علوم دامیژنتیک و اصلاح دام و طیورروزانهعلوم کشاورزیعلوم دامی
484867آگروتکنولوژیفیزیولوژی گیاهان زراعیروزانهعلوم کشاورزیزراعت و اصلاح نباتات
494914بیوتکنولوژی کشاورزیبیوتکنولوژی کشاورزیروزانهعلوم کشاورزیبیوتکنولوژی کشاورزی
504962حشره شناسی کشاورزیحشره شناسی کشاورزیروزانهعلوم کشاورزیگیاه پزشکی
514990بیماری شناسی گیاهیبیماری شناسی گیاهیروزانهعلوم کشاورزیگیاه پزشکی
525010علوم و مهندسی جنگلمدیریت جنگلروزانهمنابع طبیعیعلوم جنگل
535023علوم و مهندسی جنگلعمران و بهره برداری جنگلروزانهمنابع طبیعیعلوم جنگل
545030علوم و مهندسی جنگلعلوم زیستی جنگلروزانهمنابع طبیعیعلوم جنگل
555041علوم و مهندسی شیلاتتکثیر و پرورش ابزیانروزانهمنابع طبیعیشیلات
565045علوم و مهندسی شیلاتبوم شناسی ابزیانروزانهمنابع طبیعیشیلات
575057علوم و مهندسی شیلاتفراوری محصولات شیلاتیروزانهمنابع طبیعیشیلات
585465آموزش زبان انگیسیآموزش زبان انگیسیروزانهادبیات و علوم انسانیزبان و ادبیات انگلیسی

جداول ارزشیابی دکتری بدون آزمون از طریق استعداد درخشان ۱۴۰۳

جدول ۱- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

ردیفنوع فعالیت حداقل امتیاز حداکثر امتیازنحوه ارزیابی
۱۱-۱- مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با پایان‌نامه

۱-۲- گواهی ثبت اختراع مورد تأیید  سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

۱-۳- برگزیدگی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) و مسابقات ورزشی بین المللی در قالب تیم ملی

۵۴۰ امتیاز– هر مقاله تا ۷ امتیاز*

– گواهی ثبت اختراع بین‌المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

– برگزیدگی داخلی تا ۳ و بین‌المللی تا ۷ امتیاز

۲مقالات علمی – ترویجی مرتبط با پایان‌نامه ۶ امتیازهر مقاله تا ۳ امتیاز
۳مقالات چاپ شده در کنفرانسهای معتبر (داخلی یا خارجی)۶ امتیازهر مقاله خارجی تا ۳

و

داخلی ۲ امتیاز

۴تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی۴ امتیاز
۵کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد۸ امتیازعالی ۸-۴

و

بسیار خوب تا ۴ امتیاز

حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه۵۴۰

*به مقاله ISI چاپ شده در نشریات با رتبه‌بندی JCR-Q1 ضریب ۱/۵ و JCR-Q2 ضریب ۱/۲ اعمال می‌شود.

* محاسبه امتیازات کلیه فعالیت‌های پژوهشی، با توجه به تعداد همکاران در هر فعالیت و بر اساس ضرایب جدول ارتقا ء صورت خواهد گرفت. در صورتی که نام دانشجو بلافاصله بعد از نام اساتید راهنما و مشاور پایان نامه قید شده باشد، امتیاز نفر اول برا ی دانشجو لحاظ خواهد گردید. ضمناً به آن دسته از فعالیت‌های پژوهشی و فناوری اعم از مقاله، کتاب و ثبت اختراع، که مرتبط با رشته/گرایش تحصیلی متقاضی نیستند، امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

* امتیاز مسابقات ورزشی بین المللی، صرفاً برای متقاضیان رشته‌های علوم ورزشی قابل احتساب است.

جدول ۲- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی

ردیفنوع فعالیت حداکثر امتیازنحوه ارزیابی
۶معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی۶ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده (حداکثر ۳ امتیاز به معدل* و ۳ امتیاز به کیفیت دانشگاه)
۷معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون احتساب نمره پایان‌نامه)۵ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده (حداکثر ۳ امتیاز به معدل* و ۲ امتیاز به کیفیت دانشگاه)
۸طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی۳ امتیاز۶ نیمسال ۳ امتیاز، ۷ نیمسال ۲.۸ نیمسال ۱ امتیاز، بیش از ۸ نیمسال کارشناسی پیوسته و بیش از ۴ نیمسال کارشناسی ناپیوسته امتیازی ندارد.
۹طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته۳ امتیاز۳ نیمسال ۳ امتیاز، چهار نیمسال ۲ امتیاز، ۵ نیمسال ۱ امتیاز، بیش از ۴ نیمسال کارشناسی ارشد امتیازی ندارد.
۱۰برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی۵ امتیازرتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز، رتبه ۴ تا ۶،  ۴ امتیاز، رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز، رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز و رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز
۱۱داشتن مدرک زبان معتبر۸ امتیازطبق جدول شماره ۴
جمع ۳۰

*رشته‌هایی که طبق مصوبه شورای برنامه ریزی آموزش عالی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال و در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ۵ نیمسال و در کارشناسی ارشد پیوسته بیش از ۱۲ نیمسال تصویب شده‌اند با نظر کمیته مصاحبه کننده می‌توانند از امتیاز بند ۸ بهره‌مند شوند.

جدول شماره ۳- امتیازات مصاحبه

ردیفشاخص ارزیابیحداکثر امتیاز 
۱۲تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سؤالات۳ امتیاز
۱۳وسعت نظر نوآوری و کارآفرینی۳ امتیاز
۱۴شخصیت، متانت و نحوه تعامل۳ امتیاز
۱۵نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی۳ امتیاز
۱۶توانایی فن بیان و انتقال مطالب۳ امتیاز
۱۷هم‌راستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت‌های علمی اعضای گروه۱۵ امتیاز
جمع۳۰

جدول ۴- همترازی نمرات آزمون های مللی و بین المللی زبان انگلیسی 

MSRT (MCHE)IELTS EquivalentTOEFL IBTTOEFL Computer+ TOEFL PAPER
TOLIMO
حداکثر نمره
90-1007-9/096-120250-300600-6808
85-896/5-6/986-95232-249575-5997
80-846-6/476-85213-231550-5746
75-795/5-5/966-75196-212525-5495
70-745-5/456-65173-195500-5244
65-694/5-4/946-55152-172475-4993
60-644-4/436-45133-151450-4742
50-593/5-3/929-35113-132425-4491

جدول شماره ۵- ضریب همترازی معدل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

حداقل میانگین کل لازمضریب همترازیعنوان واحد
کارشناسی ارشد  کارشناسیکارشناسی ارشد کارشناسی
۱۷۱۶۱۱دانشگاه گیلان و سایر دانشگاه‌های دولتی (روزانه و شبانه)
۱۸.۵۱۷.۵۰.۹۰.۹زیر نظام آموزشی فرهنگیان
۱۹۱۸۰.۸۸۸۰.۸۸۸زیر نظام‌های آموزشی دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا