دانشگاهی

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه سیستان و بلوچستان در نظر دارد بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان  پذیرش نماید.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان

الف) حداقل شرایط لازم برای ارائه درخواست

۱. معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی، متقاضی حداقل شانزده باشد در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی، متقاضی کمتر از شانزده باشد معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد چنانچه اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضی در پرتال سازمان سنجش وجود نداشته با شد نزدیکترین ضرایب همترازی به رشته گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی ملاک عمل خواهد بود شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۲. معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل هفده با شد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان نامه کمتر از هفده با شد. معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد. چنانچه اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضی در پرتال سازمان سنجش وجود نداشته با شد. نزدیک‌ترین ضرایب همترازی به رشته گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی ملاک عمل خواهد بود. شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۳. بیش از سه سال از تاریخ دانش آموختگی کارشناسی ارشد متقاضی نگذشته باشد.

۴ متقاضی صرفا دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دوره های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه های دولتی سراسر کشور باشد.

۵. دانشجویان نیمسال، چهارم مشروط به اینکه اولا؛ تمام واحدهای دوره (غیر از پایان نامه) را تا تاریخ مصاحبه گذرانده باشند و ثانیا؛ استاد راهنمای وی کتباً تائید کند که تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می‌گردد و ثالثا؛ سایر شرایط علمی مندرج در قانون را داشته باشند می‌توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون بوده و پرونده ارسال کنند.

۶. در مورد داشتن توانمندی زبان خارجی متقاضی باید مطابق شیوه نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه شرایط را دارا باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://www.ush.ac.ir TPLNnews مراجعه نمایید.

۷. به مستندات علمی تا روز مصاحبه، امتیاز تعلق می‌گیرد.

۸. مهم: کسب حداقل ۷ (هفت) امتیاز وتویی مربوط به ردیف ۱ جدول ۱ آیین نامه و حداقل ۶۰ امتیاز از کل ردیف‌های جداول ۲،۱ و ۳ آیین نامه الزامی است.

۹. مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال بابت بررسی مدارک دریافت می‌شود این وجه تحت هیچ شرایطی مسترد نمی‌گردد.

۱۰. پذیرفته شده نهایی به صورت مشروط ثبت نام شده و مشغول به تحصیل می‌گردد.

۱۱. ثبت نام قطعی از پذیرفته شده نهایی منوط به تایید صلاحیت علمی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم و صلاحیت عمومی توسط گزینش دانشجو است.

۱۲. پذیرفته شدگان نهایی تابع کلیه ضوابط و مقررات آموزشی و پژوهشی جاری دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده و هیچ تفاوتی با سایر دانشجویان دوره دکتری دانشگاه ندارند و جهت اطلاع از چگونگی امتیازدهی ردیف ۱۱ جدول ۲ به آدرس https://www.usb.ac.ir مراجعه نمایند.

۱۳. دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت تمام وقت است و نمی‌تواند در یک سال اول تحصیل درخواست مرخصی تحصیلی نماید.

۱۴. تغییر رشته و گرایش و انتقال در مقطع دکتری ممنوع است.

۱۵. هر متقاضی فقط میتواند در یک رشته گرایش تقاضای پذیرش بدون آزمون داشته باشد.

۱۶. امتیازدهی صرفا بر اساس ردیف‌های جداول انتهای اطلاعیه صورت میگیرد و گروه مصاحبه کننده به هیچ وجه نمی‌توانند ردیف دیگری ایجاد نمایند.

۱۷. به تشخیص گروه‌های آموزشی دانشگاه و پس از انجام مصاحبه ممکن است هیچ متقاضی واجد شرایط تشخیص داده نشوند. بنابراین دعوت به مصاحبه هیچ حقی برای دعوت شونده ایجاد نمی‌کند.

۱۸. هر زمان و در هر شرایطی که خلاف با پنهان کاری در مدارک ارائه شده متقاضی مشاهده گردد از دانشگاه اخراج شده و مطابق مقررات بایستی پاسخگوی مطالبات دانشگاه و سایر مراجع ذیصلاح نیز باشد.

۱۹. مشکل نظام وظیفه متقاضیان مرد بر عهده خودشان است.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۳

 مدارک لازم جهت ارسال به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه جهت دریافت معرفی نامه حضور در جلسه مصاحبه به شرح زیر هستند:

۱. مدرکی رسمی که بیانگر معدل کارشناسی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF یا JPEG است)

۲. مدرکی رسمی که بیانگر معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و تاریخ دانش آموختگی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است)

۳. ار سال کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی پشت و رو از کارت ملی الزامی است. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است)

۴. تکمیل و امضای فرم درخواست پذیرش (1فرم الف،    2-فرم ب، ) (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF یا JPEG است)

۵. یک قطعه عکس جدید ۳×۴ (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: JPEG)

۶. فرم جدول امتیاز دهی و مستندات آن (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF)

۷. فرم رزومه متقاضی  (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF)

تذکر: دارندگان معدل کارشناسی کمتر از ۱۴ و کارشناسی ارشد کمتر از ۱۵ از ارسال مدارک خودداری نمایند.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه سیستان و بلوچستان

علاقه مندان بایستی از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ لغایت ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ مدارک خود را از طریق درگاه تعبیه شده در صفحه استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نمایند.

توضیحات از طریق وبسایت دانشگاه به آدرس www.usb.ac.ir و منوی معاونت آموزشی به صفحه گروه استعدادهای درخشان (https://www.usb.ac.ir/bto) مراجعه و پس از مراجعه به پوشه پذیرش بدون آزمون دکتری به منوی «اطلاعیه‌های مهم» مراجعه نمایید. پس از مطالعه کامل فراخوان پذیرش در این منو اقدام به ثبت نام و تشکیل پرونده از طریق درگاه تعبیه شده در این محل نمایید.

به منظور ثبت نام و تشکیل پرونده شما بایستی مطابق با چک لیست موجود در منوی اطلاعیه‌های مهم ” مدارک را کامل (فرم‌ها کاملا به صورت تایپ شده تکمیل گردد) و آن‌ها را بصورت یک فایل زیپ شده حداکثر به حجم ۱۵ مگابایت و با عنوان دانشجو (نام و نام خانوادگی بصورت لاتین) آماده کرده و در قسمت انتخاب فایل بارگذاری نموده و ارسال فایل را انتخاب و سپس اطلاعات خود را ثبت نمایید.

تذکر ۱: لازم است کلیه فیلدهای (نام، نام خانوادگی، کد ملی، رشته تحصیلی و ارسال فایل) موجود در بخش ثبت نام و تشکیل پرونده را به دقت کامل نمایید.

تذکر ۲: لازم به ذکر است در کنار رشته تحصیلی دانشجویان سایر دانشگاه‌ها، نام دانشگاه محل تحصیل کارشناسی خود را ذکر نمایند.

تذکر بسیار مهم ۳: لازم به ذکر است تمامی فرم‌ها بایستی به صورت تایپ شده پر گردد و به هیچ وجه دست‌نویس نباشد. پس از تایپ موارد مندرج امضا و یا اثر انگشت یا هردو خود را به صورت الکترونیکی ثبت نمائید و یا فایل تایپ شده را پرینت سپس امضا نموده و فایل پی دی اف یا عکس را بارگذاری کنید.

تذکر بسیار مهم ۴: لطفا مستندات مربوط به بخش علمی پژوهشی (مقالات کتب طرح‌های پژوهشی و…) شامل صفحه اول مقاله و مستندات مربوط به پایگاه‌های نمایه شده مجله و همچنین سایر مستندات پژوهشی به همراه سایر مدارک بارگذاری گردد.

مدارک لازم جهت ارائه در جلسه مصاحبه دکتری استعداد درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۳

لطفا مدارک زیر و هر مستند علمی دیگری که در اختیار دارید را در جلسه مصاحبه به همراه داشته باشید و شخصا ارائه دهید.

نکته: لازم به ذکر است مدارکی که از طریق پرتال استعدادهای درخشان ارسال نموده‌اید به عنوان مستندات در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه باقی می‌ماند و به کمیته مصاحبه کننده ارجاع نمی‌شود.

• اصل فیش واریزی به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و پانصد هزار) ریال نزد بانک ملی بابت پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۱۴۰۳

این مبلغ تحت هیچ شرایطی برگشت داده نمی‌شود.

• ریزنمرات کارشناسی (در صورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید کافی است از سیستم گلستان پرینت غیر رسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصا امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل کارشناسی شما باشد.

• ریزنمرات کارشناسی ارشد (در صورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید کافی است از سیستم گلستان پرینت غیر رسمی گرفته و شخصا تمام صفحات آن را امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل، معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی باشد.

• کپی تمام صفحات مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده برای چاپ

• نامه رسمی مبنی بر پذیرش قطعی چاپ از مجله مورد نظر صرفا برای مقالاتی که هنوز چاپ نشده اند.

• کپی کامل سایر مدارک و مستندات پژوهشی انجام شده و خاتمه یافته (در صورت وجود)

• کپی گواهی زبان آزمونهای معتبر (در صورت وجود)

• کپی سوابق تدریس (در صورت وجود)

•  فرم توصیه نامه از استاد راهنمای کارشناسی ارشد

• اصل پایان نامه کارشناسی ارشد برای دانش آموختگان

• مستنداتی که بیانگر موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان نیمسال چهارم کارشناسی ارشد باشد.

• کپی صفحه اول (عنوان فارسی)، صورت جلسه دفاع (صفحه امضاء)، چکیده فارسی، چکیده انگلیسی و صفحه آخر (عنوان لاتین) پایان نامه کارشناسی ارشد

• یک توصیه نامه  از یکی از اساتید دوره کارشناسی ارشد

• کپی کارنامه کنکور دکتری ۱۴۰۲ (ارسال این مدرک الزامی نیست ولی در پذیرش شما اثر مثبت دارد)

• در صورتی که دانش آموخته کارشناسی یا کارشناسی ارشد رتبه اول تا سوم هستید، بهتر است گواهی رتبه ارائه کنید.

فرم تعهد نامه

نکات مهم

۱- دانشجویان دارنده مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی غیرانتفاعی، علمی کاربردی و پردیس‌های بین الملل خودگردان مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۲- پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده‌اند از طریق این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

۳- مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

۴- وجه پرداختی بابت بررسی درخواست متقاضی بوده و در صورت نقص مدارک، عدم پذیرش و غیره مسترد نخواهد شد.

۵- درخواست متقاضی صرفا در اولویتی بررسی می‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است.

تذکر: در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته / گرایش‌های مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی به هیچ عنوان امکان بررسی تقاضا سایر گرایش‌ها وجود ندارد لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/ گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

۶- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک وجود داشته باشد بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری میشود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۷- شرکت در این فراخوان، حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌کند. به کلیه متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت نمایند.

پس از بررسی اولیه مدارک و اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه، از طریق صفحه استعدادهای درخشان، به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

♦ ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

♦ پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و صرفاً منوط بر وجود ظرفیت قانونی پذیرش با آزمون در دوره دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان می‌باشد از این رو توصیه می‌شود که با تمام تلاش و همت در کنکور دکتری شرکت و سعی کنید از آن طریق وارد دوره‌های دکتری شوید.

♦ پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

♦ دانشجویانی که پس از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند مجاز به شرکت در این فراخوان هستند. دانشجویان بر اساس مصوبه ۲/۲۲۶۰۶۴ مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ تا ۳ سال امکان استفاده از سهیمه استعدادهای درخشان در مقطع دکتری را دارا می‌باشند.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه سیستان و بلوچستان

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر هستند:

   جدول رشته گرایش ها   

جداول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری موضوع بند ۳-۳ ماده ۳ آیین نامه جدید

جدول ۱- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی ( از کل این جدول، حداکثر ۴۰ امتیاز می توان کسب کرد)

ردیفنوع فعالیت حداقل امتیاز حداکثر امتیازنحوه ارزیابیامتیاز مکتسبه
۱۱-۱- مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با پایان‌نامه

۱-۲- گواهی ثبت اختراع مورد تأیید  سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

۱-۳- برگزیدگی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)

۷ امتیاز۴۰ امتیاز– هر مقاله تا ۷ امتیاز

– گواهی ثبت اختراع بین‌المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

– برگزیدگی داخلی تا ۳ و بین‌المللی تا ۷ امتیاز

۲مقالات علمی – ترویجی مرتبط با پایان‌نامه۶ امتیازهر مقاله تا ۳ امتیاز
۳مقالات چاپ شده در کنفرانسهای معتبر (داخلی یا خارجی)۴ امتیازخارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز
۴تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی۴ امتیاز
۵کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد۴ امتیازعالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز
حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه۷۴۰
  • ابلاغیه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تاریخ ۹۹/۴/۲ در خصوص جدول ۱ برای دریافت کنندگان ابلاغیه به قوت خود باقی است.

جدول ۲- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی

ردیفنوع فعالیت حداکثر امتیازنحوه ارزیابیامتیاز مکتسبه
۶معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)۶ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه
۷معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون احتساب نمره پایان‌نامه)۵ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه
۸طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی*۳ امتیازبیش از ۸ نیمسال کارشناسی طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته پیوسته و بیش از ۴ نیمسال کارشناسی ناپیوسته امتیازی ندارد.
۹طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته *۳ امتیازامتیاز بیش از ۴ نیمسال امتیازی ندارد.
۱۰برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی۵ امتیازرتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز، رتبه ۴ تا ۶،  ۴ امتیاز، رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز، رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز و رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز
۱۱داشتن توانمندی زبان خارجی۸ امتیازمطابق شیوه نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه **
جمع۳۰

* رشته‌هایی که برنامه درسی آن‌ها طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی در دوره کارشناسی پیوسته بیش از ۸ نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته بیش از ۴ نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی ارشد پیوسته بیش از ۱۲ نیمسال تحصیلی تصویب شده‌اند، با نظر کمیته مصاحبه‌کننده می‌توانند از امتیاز بندهای ۸ و ۹ بهره‌مند شوند.

** دانشگاه موظف است در فراخوان پذیرش خود بر اساس شیوه‌نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه (مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه) موارد مرتبط با ارزیابی توانمندی زبان خارجی و تعیین نمره را به متقاضیان اطلاع دهد.

جدول شماره ۳- امتیازات مصاحبه

ردیفشاخص ارزیابیحداکثر امتیاز امتیاز مکتسبه طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۱۲تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سؤالات۳ امتیاز
۱۳وسعت نظر نوآوری و کارآفرینی۳ امتیاز
۱۴شخصیت، متانت و نحوه تعامل۳ امتیاز
۱۵نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی۳ امتیاز
۱۶توانایی فن بیان و انتقال مطالب۳ امتیاز
۱۷هم‌راستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت‌های علمی اعضای گروه۱۵ امتیاز
جمع۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا