آزمون‌هاورودی دکتری

فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و هنر یزد ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه علم و هنر یزد به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی و مستعد از بین دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‏‌ها و مؤسسه‏‌های آموزش عالی کشور و در راستای اجرای ”آیین ‎‏نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری“ مصوب جلسه مورخ 1393/03/27 شورای هدایت استعدادهای درخشان، آیین‏‌نامه شماره 67272/21 مورخ 1393/04/18 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه آن به شماره 337200/21 مورخ 1393/12/16 و دستورالعمل اجرایی آیین‎‏نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد به شماره 5999 مورخ 1399/02/23 سازمان سنجش آموزش کشور، آمادگی خود را برای پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط عمومی و اختصاصی به شرح زیر، در دوره دکترای تخصصی رشته‏ روانشناسی اعلام می دارد.

شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و هنر

داوطلبان متقاضی دوره های تخصصی دکتری (پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان) بایستی هنگام ارائه درخواست دارای کلیه شرایط زیر باشند:

1- دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال آخر دوره های روزانه و شبانه کارشناسی ارشد دانشگاه های معتبر داخل کشور مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی (به تشخیص دانشگاه)

2- بیش از 2 سال از زمان فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد داوطلبان نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 و قبل از آن فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

3- داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی؛ و میانگین کل 17 و بالاتر در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد.

4- امتیازدهی توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد و داوطلبانی که حداقل 60 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و مصاحبه را مطابق با جداول 1 و 2 و 3 کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی قرار می گیرند.

 • امتیاز پژوهشی حداکثر 40 امتیاز
 • امتیاز آموزشی حداکثر 30 امتیاز
 •  امتیاز مصاحبه حداکثر 30 امتیاز

* حداقل دو مقاله علمی – پژوهشی چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله در مجلات معتبر (مورد تأیید استاد راهنمای اصلی داوطلب) که یک مقاله الزاماً مستخرج از پایان نامه و داده های حاصل از آن باشد و مقاله دیگرمرتبط با موضوع پایان نامه دوره کارشناسی ارشد داوطلب باشد.

تبصره: در صورتی که داوطلب دارای حداقل یک مقاله علمی – پژوهشی مستخرج از پایان نامه چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات نمایه شده برتر JCR (مورد تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب) باشد و با حذف نام اساتید راهنما و مشاور نویسنده اول تلقی شود، داوطلب می تواند به صورت مشروط درخواست پذیرش نماید و در صورت تأیید مقاله ارائه شده توسط گروه آموزشی ذی ربط امکان بررسی درخواست پذیرش داوطلب فراهم خواهد شد.

شرایط و ضوابط اختصاصی دانشگاه علم و هنر

1- امکان تقسیط شهریه دانشجویان برابر مصوبات هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه در هشت قسط مساوی فراهم می باشد.

2- دانشجویان این دانشگاه در صورت تأمین اعتبار و داشتن ضوابط مورد قبول صندوق رفاه دانشجویان،‌ از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخوردار خواهند شد.

3- این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه ندارد.

4- پذیرش قطعی پذیرفته شدگان منوط به تایید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

5- داوطلبانی که فاقد مدرک زبان می باشند در صورت پذیرش لازم است تا قبل از دفاع رساله به ارائه مدرک معتبر زبان اقدام نمایند.

جدول نمرات قابل قبول زبان

MSRT (MCHE)

IELTS Academic

TOLIMO

TOEFL

50

5

480

60

نکات مهم

 1. اتباع غیرایرانی و دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور مجاز به درخواست پذیرش از این طریق نمی باشند.
 2. داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 3. مقالاتی که در مجلات ممنوعه (فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت) چاپ شده باشند قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.
 4. در صورت ارائه تالیف، گردآوری یا ترجمه کتاب بایستی تالیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر این صورت امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.
 5. داوطلبان فقط مجاز به ارائه درخواست در یک رشته تحصیلی هستند و درصورت ارائه درخواست های متعدد از فهرست داوطلبان واجد شرایط اولیه پذیرش حذف خواهند شد.
 6. چنانچه در هر یک از رشته های اعلام شده، از طریق آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی داوطلبی به جلسه آزمون شفاهی راه نیابد و یا پس از برگزاری آزمون شفاهی به تعداد لازم داوطلب پذیرفته نشود، از طریق برگزیدگان علمی نیز در رشته های مورد نظر پذیرش دانشجو انجام نمی شود.
 7. کسب حدنصاب علمی لازم برای پذیرش، که توسط گروه آموزشی تعیین و مورد موافقت و تصویب دانشگاه قرارگرفته است، از شرایط اصلی پذیرش است و در صورت عدم کسب حد نصاب مذکور، دانشگاه ملزم به پذیرش داوطلبان برگزیده علمی نمی باشد.
 8. دانشجویان نیمسال آخر(در مهلت مجاز دوره کارشناسی ارشد مربوطه) در صورت پذیرش بایستی حداکثر تا 31 شهریورماه سال 1401 از پایان نامه خود دفاع و فارغ التحصیل شوند؛ در غیراین صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.
 9. پذیرفته شدگان دوره های تخصصی دکتری پذیرش بدون آزمون(ستعدادهای درخشان) به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت.
 10. چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مذکور در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
 11. به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی پذیرش نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیدا توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از احراز کلیه شرایط ثبت نام نمایند.

زمان مصاحبه دکتری بدون آزمون 1401 دانشگاه علم و هنر

نام رشته

کد رشته محل

زمان مصاحبه

نحوه مصاحبه

روانشناسی

1895

1401/04/06

حضوری

پس از تکمیل مدارک ذیل این اطلاعیه، داوطلبان اقدام به ثبت نام، بارگذاری مدارک در سامانه ثبت نام نمایند.

2- ساعت مصاحبه علمی رأس ساعت 8 صبح شروع و بصورت حضوری** می‌باشد.

**براساس مصوبه شورای معاونین وزارت عتف مورخ 1401/1/20 مصاحبه باید به صورت حضوری انجام شود.

4- به داوطلبین توصیه می‌شود 30 دقیقه قبل از شروع مصاحبه جهت انجام اقدامات اولیه در محل مصاحبه حضور داشته باشند.

5- شرکت در مصاحبه علمی الزامی است و عدم شرکت در مرحله مصاحبه به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود و متعاقباً هیچگونه اقدامی در این خصوص انجام نمی شود.

6- در صورت انصراف دانشجو از مصاحبه یا عدم برگزاری مصاحبه وجه پرداختی به داوطلب عودت داده نخواهد شد.

5- در صورت نقص مدارک مورد نیاز، داوطلب به مرحله علمی معرفی نمی شود و عواقب ناشی از آن متوجه شخص داوطلب است.

6- در هر مرحله از مصاحبه و یا هنگام تحصیل، چنانچه مشخص گردد متقاضی حقایق را کتمان نموده و اطلاعات غلطی ارائه نموده است و واجد شرایط نمی‌باشد مطابق مقررات برخورد خواهد شد.

7- در صورت ترک تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل، بدون عذر موجه به تشخیص دانشگاه،‌ شهریه دوره تا زمان تحصیل دریافت خواهد شد.

8- از دانشجو همزمان با ثبت نام نهایی، ضمانت لازم برای تحصیل در طول مدت دوره آموزشی اخذ خواهد شد.

9- لطفا تا روز مصاحبه سایت دانشگاه و اطلاعیه های مربوطه را ملاحظه فرمائید.

مدارک لازم، مهلت ارسال مدارک و نحوه ارسال دکتری استعداد درخشان

* داوطلبان واجد شرایط لازم است حداکثر تا پایان روز یکشنبه مورخ 22 خردادماه سال 1401 نسبت به ارسال الکترونیکی مدارک مورد نیاز به شرح زیر با فرمت pdf تهیه و با حجم حداکثر «5 مگا بایت» به پست الکترونیکی [email protected] ارسال نمایند.

1- یک قطعه عکس رنگی 4*3 رنگی تمام رخ

2- تصویر کارت ملی

3- تصویر مدرک نظام وظیفه (داوطلبان ذکور)

4- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی دارای معدل

5- تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل مختص دانش آموختگان

6- تصویر گواهی رتبه اول الی سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل دوره (درصورت دارا بودن رتبه مربوطه)

7- تصویر گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل دوره(در صورت دارا بودن رتبه مربوطه)

8- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی

9- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

10- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه

11- تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب

12- تصویر مربوط به گواهی تایید یه مقالات علمی – پژوهشی/ علمی ترویجی/کنفرانس های معتبر

13- تصویر نامه از مجلات مبنی بر تایید پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله های علمی پژوهشی که تا کنون چاپ نشده باشند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست.)

14- تصویر گواهی تاییدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JRC یا سایر نمایه های معتبر و سایر مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارتین علوم یا بهداشت از مراجع ذی صلاح که حاوی رتبه بندی و اعتبار مجله باشد.

15- تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران)

16- تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر(گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذیربط)

17- تصویر مستندات مربوط به تالیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب وگواهی انتشار از ناشر مربوطه)

18- تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی(تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشاراز ناشر مربوطه)

19- تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تایید معاون آموزشی دانشگاه/مؤسسه

20- تصویر گواهی طرح ها/ پروژه های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی صلاح

21- تصویر گواهی زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه(در صورت دارا بودن)

22- تصویر گواهی زبان انگلیسی معتبر حداکثر تا 2 سال قبل از زمان شروع ثبت نام نهایی برگزیدگان علمی (در صورت‌ دارا بودن)

23- تصویر فیش پرداختی هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ 3.000.000 (سه میلیون) ریال به شماره حساب 2001459190 بانک تجارت شهید بهشتی یزد به نام دانشگاه علم و هنر

24- حداکثر 72 ساعت پس از دریافت مدارک فوق (تاییدیه رسید مدارک) از طریق رایانامه دانشگاه برای شما ارسال خواهد شد.

25- ارایه اصل مدارک و مستندات فوق و تاییدیه رسید مدارک در زمان مصاحبه الزامی است.

26- تکمیل فرم پیشنهادیه رساله دوره دکتری دانشگاه علم و هنر. (فرم شماره 2)

توجه: فرم پیشنهادیه پس از تکمیل توسط داوطلب تایید و به صورت pdf ارسال گردد.

27- ارسال pdf رزومه داوطلب حداکثر در سه صفحه به صورت طبقه بندی شده و تایپی (این رزومه می بایست بر کلیه فعالیت های مفیدی که مربوط به تحصیل، فعالیت‌های حرفه ای، تحقیق ، سوابق تألیفی و انتشارات، جوایز، افتخارات و ….متمرکز باشد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا