پژوهشی

ظرفیت جدید پذیرش دکتری در پژوهشگاه‌ ها برای سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، رییس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشگاه‌ها قانونی است، گفت: به نظر می آید حدود ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری برای سال ۱۴۰۳ در پژوهشگاه‌ها جذب شوند.

ظرفیت جدید دکتری در دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ ها ۱۴۰۳

عبدالرسول پورعباس در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه ظرفیت های جدیدی در رشته های دکتری دانشگاه ها ایجاد شده است، اظهار کرد: با افزایش ظرفیت های جدید دکتری شانس قبولی داوطلبان نیز افزایش می یابد. افزایش این ظرفیت ها از سوی دانشگاه ها ما را در سازمان سنجش آموزش کشور  مجبور به تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در دو روز گذشته ظرفیت های جدید از سوی پژوهشگاه ها به ما داده شد ما هم در سازمان سنجش گفتیم حیف است داوطلبان یکسال دیگر باید منتظر ورود به دانشگاه ها باشند به همین جهت مجدد مهلت انتخاب رشته داوطلبان تمدید شد.

۳۰۰۰ دانشجو دکتری در پژوهشگاه‌ها جذب می‌شوند

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر  اینکه منعی برای پذیرش دانشجویان دکتری از سوی پژوهشگاه ها وجود ندارد، گفت: دانشگاه ها می توانند دانشجویان آموزشی و پژوهشی جذب کنند. اما پژوهشگاه ها دانشجویان دوره پژوهشی جذب می کنند. ضمن اینکه امکانات این مراکز در حوزه پژوهشی و تخصصی بیشتر است لذا این مراکز می توانند دانشجویان دکتری پژوهش محور جذب کنند و این امر نیز قانونی است.

معاون وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می آید حدود ۳۰۰۰ نفر دانشجوی دکتری در پژوهشگاه های کشور برای سال ۱۴۰۳ جذب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا