دانشگاهی

ضرورت ارائه گواهی کسر از حقوق برای وامهای بالای ۱۲۰ میلیون

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه آیا ضامنین دانشجویان دکتری برای دریافت وام باید گواهی کسر از حقوق ارائه کنند یا خیر افزود: مبلغ وامی که دانشجویان در طول ترم دریافت می کنند اگر کمتر از ۱۲۰ میلیون تومان باشد نیازی به گواهی کسر از حقوق نیست.

وی ادامه داد: اما اگر دانشجو چند نوع وام در طول ترم درخواست کند که مبلغ آن بیش از ۱۲۰ میلیون تومان باشد نیاز به گواهی کسر از حقوق ضامنین خواهد بود اگر از این مبلغ کمتر بود، نیازی به گواهی کسر از حقوق نیست.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: در گذشته اگر جمع مبلغ وامی که دانشجویان دریافت می کردند ۳۰ میلیون تومان بود، باید گواهی کسر از حقوق ارائه می شد ولی اکنون با توجه به افزایش وام های دانشجویی این مبلغ به ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: این یکی از تسهیلاتی است که شامل تمام دانشجویان می شود.

گنجی تاکید کرد: سقف مبلغ وام‌های دانشجویی به ۶۰ و ۱۲۰ میلیون و بیش از ۱۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده بنابراین بر اساس آیین نامه بازپرداخت وام‌های دانشجویی ارائه گواهی کسر از حقوق برای دانشجویانی که وام بیشتر از ۱۲۰ میلیون تومان می‌گیرند ضروری است و مسئولیت صحت سنجی گواهی ضمانت دانشجو برعهده دانشگاه‌ها است.

به گزارش مهر، ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال دوم تحصیلی صندوق رفاه دانشجویان از ابتدای نیمسال تحصیلی آغاز شده و دانشجویان متقاضی می توانند درخواست های خود را برای دریافت ۵ وام تحصیلی، ضروری، شهریه، وام ودیعه مسکن و وام دکتری در سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی https://swf.ir ثبت کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا