دانشگاهی

شهریه پردیس دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، در این جلسه دکتر علی باکویی رئیس پردیس دانشگاهی تربیت مدرس گزارشی از وضعیت پردیس دانشگاهی، اهداف، وظایف اختیارات، اهم فعالیت های جاری در پردیس، دانشکده های فعال، تعداد رشته های دارای پذیرش دانشجو، تعداد دانشجویان پذیرفته شده ارائه کرد.

باکویی همچنین در این گزارش، تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد پذیرفته شده در هر دانشکده از ۱۳۹۱ تاکنون، مقایسه ظرفیت پیشنهادی مصوب شده و ثبت نام شدگان (سه سال اخیر)، شهریه دریافت شده از دانشجویان در هر سال مالی را به همراه برنامه های آینده پردیس دانشگاهی، فعالیت های در دست اقدام و اخیر پردیس دانشگاهی ارائه کرد.

در ادامه مقرر شد، در خصوص تخصیص بودجه و حساب مستقل پردیس دانشگاهی پس از تشکیل کمیته ای با حضور دکتر خدایار، دکتر باکویی، دکتر قادری و خاکسار و خجسته اقدامات لازم به منظور رفع مشکلات مالی پردیس دانشگاهی انجام شود.

در خصوص ساختار پیشنهادی جدید پردیس دانشگاهی نیز دکتر دانشجو مطالبی را عنوان کرد و در این خصوص مقرر شد، دکتر خداداد حسینی معاون برنامه ریزی نظارت و فناوری اطلاعات، موضوع را بررسی و با نظر مرکز مطالعات مدیریت اصلاحات لازم به منظور اجرایی شدن چارت پیشنهادی صورت پذیرد.

در خصوص نامعین بودن ضریب دروس جبرانی، ضریب دروس معرفی به استاد و واحد معادل استاد مشاور رساله پردیس دانشگاهی در مصوبه هیات امنا (مورخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰) مقرر شد، برای موارد مذکور مشابه با دوره روزانه برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری پردیس دانشگاهی عمل شود و در جلسه آتی هیات امنا موارد مذکور مطرح شود.

در خصوص افزایش وام دانشجویان پردیس و شیوه های اعطای آن تصریح شد که افزایش وام دانشجویان پردیس دانشگاهی منوط به رعایت سقف موجودی صندوق دانشجویی قابل اجرا است.

در خصوص نامگذاری روز پردیس دانشگاهی نیز پیشنهاد شد، تلاقی مناسبت های علمی، آموزشی و دانشگاهی با نامگذاری روز پردیس در نظر گرفته شود.

تعیین میزان شهریه پردیس دانشگاهی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از دیگر دستورات این جلسه بود که با توجه به شهریه سایر پردیس های دانشگاه های برتر میزان شهریه دوره کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی ۶۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان و سایر رشته ها ۶۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان و شهریه دوره های دکتری برای رشته های علوم انسانی به مبلغ ۱۶۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان و سایر رشته های دکتری به مبلغ ۲۰۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان تعیین شد.

همچنین مقرر شد، برای سال های آتی نسبت افزایش شهریه دریافتی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری رعایت شود. در ادامه پیشنهاد شد، امکان تفکیک رشته ها در مقطع ارشد و دکتری بعنوان رشته های آزمایشگاهی و غیر آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه مقرر شد، به منظور تقویت بخش بین الملل دانشگاه و نیز تمرکز راهبردی جذب دانشجویان خارجی در این مرکز، پردیس دانشگاهی برای سال تحصیلی آتی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تنها در زمینه جذب دانشجو و معرفی آنها به واحد بین الملل دانشگاه اقدام کند.

در خصوص ارائه تسهیلات تغذیه به دانشجویان پردیس دانشگاهی نیز عنوان شد با توجه به اهداف برنامه هفتم و سیاست های کلی وزارت علوم در خصوص آزاد سازی تغذیه دانشجویی این مورد از دستور کار خارج شود.

ارائه خدمات خوابگاه خودگردان به دانشجویان پردیس دانشگاهی نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، پس از انجام هماهنگی ها و اقدامات لازم با معاونت دانشجویی – فرهنگی جهت معرفی خوابگاه های مورد تایید بدون ایجاد هیچ گونه تعهدی از جانب دانشگاه، برای دانشجویان پردیس دانشگاهی اقدام مقتضی به عمل آورده شود.

در خصوص برگزاری دوره های صلاحیت مدرسی مقرر شد، پس از کسب مجوز اجرای دوره از معاونت آموزشی دانشگاه ضمن هماهنگی با مدیریت دفتر آموزش های آزاد صدور گواهی دوره های کوتاه مدت توسط پردیس دانشگاهی بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا