آزمون‌هاورودی دکتری

رقابت بیش از ۶۴۱ هزار نفر در کنکورهای ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲

معاون سازمان سنجش خبرداد:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دکتر حسن مروتی امروز در نشست خبری سازمان سنجش گفت: در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲ در مجموع تعداد ۶۴۱ هزار و ۴۹۲ نفر شرکت می‌کنند که از این تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر در آزمون دکتری و ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش اظهار داشت: در آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۸۲۵ نفر زن و ۹۴ هزار و ۳۳۹ نفر مرد هستند.

وی افزود: این تعداد داوطلب در ۲۴۷ کدرشته و در ۷ گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، دامپزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

مروتی افزود: ۷۳ درصد حوزه‌های امتحانی در دانشگاه‌های دولتی، ۱۵ درصد در دانشگاه آزاد و باقی حوزه‌ها در دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه‌ای، علمی کاربردی و غیرانتفاعی است.

وی گفت: آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در ۱۱۰ شهر کشور، ۱۵۷ حوزه اصلی و ۵۵۷ حوزه فرعی در صبح روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد هستند.

وی گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ در سه نیم روز عصر پنجشنبه ۱۱ اسفند، صبح و عصر جمعه ۱۲ اسفند در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته برگزار می‌شود.

مروتی افزود: ۷۰ درصد حوزه‌های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ متعلق به دانشگاه‌های دولتی است.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط مناطق زلزله زده خوی، برای داوطلبان این شهر تمهیداتی اندیشیده شده است که داوطلبان شهر خوی در شهر خوی امتحان می‌دهند. داوطلبان شهرهای ماکو و سلماس که پیش از این قرار بود در شهر خوی امتحان دهند قرار شده است در شهرهای خود امتحان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا