دانشگاهی

دانشگاه شریف در مقطع دکتری دانشجوی بدون آزمون می پذیرد

مهلت ثبت نام تا ۵ اردیبهشت؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه شریف در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چـارچوب ضـوابط وزارت علـوم، تحقیقـات و فناوری از میان دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور، تعداد محدودی دانشـجو در مقطـع دکتری برای شروع به تحصیل در نیمسال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت بدون آزمون می پذیرد.

متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، درخواست و مدارک خود را به صـورت الکترونیکی بـــه آدرس https://admission.edu.sharif.edu ارسال کنند.

شرایط عمومی برای پذیرش درخواست به این شرح است؛ داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط، با معدل حداقل ۱۶ ، داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط یا گواهی فراغـت از تحصـیل تـا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بـرای دانشـجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۷ بدون نمره پایان نامه

براساس تاکید دانشگاه مدارک دورههای مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمـون، مـورد پـذیرش نخواهـد بود. فقط پرونده فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل بررسی است.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده عبارت است از؛ تصویر کارنامه کارشناسی، تصویر کارنامه کارشناسی ارشد، یک نسخه کامل از مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده در مجلات، همراه با نامـه پـذیرش (حـداکثر ۲ عـدد مقاله مجله قابل محاسبه است.)، یک نسخه از مقالات ارائه شده در کنفرانسهای معتبر، همراه با نامه ارائه (حداکثر دو عدد مقاله کنفـرانس قابل محاسبه است.)، تصویرگواهی های افتخارات علمی و سوابق پژوهشی معتبر و تصویر مدرک زبان (به پذیرفته شدگان فرصت داده می شود ظرف مدت یـک نیمسـال مـدرک زبـان مـورد قبول دانشگاه را به اداره پذیرش ارائه دهند)

هزینه ثبت نام در دکترای بدون آزمون مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال می باشد، که به صورت اینترنتی در مرحلـه نهایی از طریق سایت مذکور پرداخت خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه صنعتی شریف این موارد در پذیرش دانشجویان امتیاز محسوب می شود که عبارت است از؛ گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی(زیر ۱۰۰)، گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ارشد (اول تا سوم در رشته)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی در رشته مربوطه)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی ارشد در رشته مربوطه)، گواهی رتبه اول تا سوم در المپیادهای دانشجویی، گواهی مدال طلای کشوری یا مدال های طلا، نقره و برنز بین المللی در المپیادهای دانش آموزی، گواهی رتبه اول جشنواره خوارزمی جوان، گواهی رتبه اول تا سوم جشنواره بین المللی خوارزمی، گواهی مدال یا رتبه در مسابقات علمی بین المللی معتبر (مورد تایید وزارت علوم)، برگزیدگان مسابقات معتبر علمی بین المللی تیمی سخت افزاری و نرم افزاری و سایر دستاوردهای علمی –پژوهشی به تشخیص کمیته تخصصی مربوطه در دانشگاه.

دانشجویان دانشگاه شریف نیازی به تهیه گواهی های رتبه یا گواهی فراغت از تحصیل ندارند. داوطلبان فقط میتوانند در یک رشته درخواست بدهند، در غیراینصورت از هر دو رشته لغـو درخواسـت صـورت خواهد گرفت. پذیرش نهایی دانش آموختگان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

پذیرش بدون آزمون امتیازی است که در چارچوب مقررات به متقاضیانی با شرایط برجسته اعطا می شود و نه حقی که مورد مطالبه باشد. از این رو، متقاضیان امکان اعتراض نسبت به معیارها و نحوه ارزیابی دانشگاه برای معرفی پذیرفته شدگان را ندارند. به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

فایل اطلاعیه و رشته های مورد پذیرش بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف

در صورت مشاهده هرگونه عدم صداقت در درج اطلاعات داوطلب، درخواست وی ملغی و عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا