دانشگاهی

دانشگاه تهران دانشجوی بدون آزمون دکتری می پذیرد

ثبت نام از اول اردیبهشت ؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه تهران از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری از طریق آزمون نیمه متمرکز به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه، دانشجو می‌پذیرد.

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems۱.ut.ac.ir سپس روی آیکن داوطلبان دکتری تخصصی استعداد درخشان کلیک کنید. پذیرش و ثبت نام از تاریخ یکم اردیبهشت لغایت ۲۰ اردیبهشت خواهد بود.

رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. (مطابق دفترچه شماره یک دکتری سازمان سنجش آموزش کشور). داوطلبان فقط در یک رشته گرایش از یک مجموعه امتحانی می‌توانند ثبت نام کنند و در مصاحبه شرکت داشته باشند.

براساس اعلام دانشگاه، تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست. مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است. شناسه کاربری و گذرواژه خود را که در سامانه تعریف نموده‌اید برای تکمیل ثبت نام و اعلام نتایج یادداشت نمائید. نیاز به تکمیل شماره مجوز نامه در فرم ثبت نام الکترونیکی نیست و در تأیید آن مشکلی ایجاد نخواهد شد.

خواهشمند است از مراجعه حضوری جدا خودداری نمائید. در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام و مشکلات سیستمی با سامانه پشتیانی مرکز انفورماتیک به آدرس ایمیل [email protected] و جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل [email protected] و یا در ساعات اداری با شماره تلفن ۶۱۱۱۳۲۰۵ دفتر استعداد درخشان دانشگاه مکاتبه فرمائید.

-فرم ثبت نام

-شیوه نامه

– لیست رشته ها

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا