دانشگاهی

طراحی بورس «شهید قاسم سلیمانی» برای دانشجویان و اساتید سوری

یک مقام مسئول دانشگاه امیرکبیر:

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از دانشگاه امیر کبیر گزارش می دهد: مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر بورسی را تحت عنوان « شهید قاسم سلیمانی» برای ۱۵۰ دانشجو و استاد سوری طراحی کرده است.

امیر گلرو در بازدید وزیر علوم کشور سوریه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه دارای ۵۲۷ عضو هیات علمی است که تاکنون ۱۰ عضو هیات علمی این دانشگاه به عنوان وزیر انتخاب شده اند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر تحقیقاتی در دنیا سرآمد است و براساس اعلام پایگاه رتبه بندی کیو اس این دانشگاه از نظر شاخص سرانه ارجاعات هر استاد رتبه ١٩ کل جهان را دارد.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه دارای ۲۴ مرکز تحقیقاتی و ۱۶ قطب علمی است، تاکید کرد:زمینه های اصلی تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه سلامت، ایمنی، آب، محیط زیست و انرژی است.

گل رو اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه کارآفرینی سرمایه گذاری های بسیاری انجام داده است و آمادگی داریم این تجربه را با دانشگاه های کشور سوریه به اشتراک بگذاریم.

وی گفت: این دانشگاه دارای دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان سوری است که برنامه داریم جذب دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان کشور سوریه را افزایش دهیم.

گل رو افزود: این بورس در دو سطح دانشجویی و استادی طراحی شده است که براساس آن ۲۵ استاد این دانشگاه می توانند در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه تحصیل دهند.

وی عنوان کرد: همچنین براساس این بورس به ۵۰ نفر از اساتید سوری فرصت مطالعاتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اختصاص می یابد.

مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: براساس این بورسیه ۵۰ نفر از دانشجویان رتبه نخست کنکور کشور سوریه می توانند در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تحصیل کنند.

گل رو افزود: همچنین براساس این بورسیه سه دانشجوی رتبه اول مقطع کارشناسی دانشگاه دمشق در ۵ گرایش که دانشگاه دمشق اعلام کند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر تحصیل می کنند.

وی ادامه داد: برنامه داریم دوره مشترک برای دانشجویان طراحی کنیم که سال اول تحصیل خود را در دانشگاه دمشق و سال دوم را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تحصیل کنند.

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: همچنین دانشگاه صنعتی امیرکبیر تخفیف شهریه ۵۰ درصدی برای دانشجویان دختر و پسر سوری درنظر گرفته است.

گل رو اظهارداشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه دارد یک دفتر در دانشگاه دمشق و دانشگاه دمشق یک دفتر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جزیره کیش راه اندازی کند. ما آمادگی داریم به دانشجویان و اساتید سوری علاقه‌مند به حوزه فناوری آموزش های لازم را اختصاص دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا