دانشگاهی

دانشجویان نمونه از سال آینده از بین سرآمدان انتخاب می‌شوند

رئیس سازمان دانشجویان:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، مراسم تجلیل از برترین‌های سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری صبح امروز با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر بهرام‌عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هاشم داداش‌پور رییس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

دکتر هاشم داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان در این مراسم با اشاره به تغییر آیین نامه دانشجویان نمونه کشوری گفت: آیین نامه دانشجویان نمونه کشوری را با توجه به تحولات نسلی که در دانشگاه ها صورت می گیرد تغییر دادیم تا مطابق با نسل هایی باشد که در دانشگاها در حال شکل گرفتن است.

وی ادامه داد: در این آیین نامه سعی شد آموزش، پژوهش، فناوری، فرهنگ و بین المللل لحاظ شود این درحالی است که در آیین نامه قبلی بیشتر موارد آموزشی ملاک بود. آیین نامه جدید باعث شد تا دانشجویان در همه ابعاد مذکور رشد کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: برای برگزاری جشنواره نمونه کشوری با ۳ چالش مواجه بودیم تا دانشجویان نمونه را به کل دانشگاهای کشور تعمیم بدهیم موارد مانند سن، معدل و زبان را لحاظ نکردیم تا افراد بیشتری بتوانند در این جشنواره شرکت کنند، ۴۴۲ نفر سال گذشته در این جشنواره شرکت کرده بودند که با حذف سه چالش مذکور امسال یک هزارو ۱۷۱ نفر وارد این فرایند شدند.

وی افزود: ۸۸۷ نفر نیز در وزارت بهداشت در این جشنواره شرکت کردند که بعد از داوری ۱۱ نفر در وزارت بهداشت انتخاب شدند.

وی ادامه داد: دو مرحله داوری برای دانشجویان نمونه کشوری برگزار شد تا بهترین افراد ممکن انتخاب شوند و پارسال مصاحبه کیفی هم برگزار شد در مجموع از یک هزار و ۱۷۱ نفر ۲۹ نفر دعوت‌شدند که در نهایت ۱۹ نفر انتخاب شدند.

معاون وزیر علوم افزود : از یک هزارو ۱۷۱نفر ۴۸درصد دکتری تخصصی نا پیوسته، ۳۰ درصد کارشناسی ۱۴ درصد کارشناسی ارشد پیوسته بودند. از دانشجویان شرکت کننده۳۹ درصد علوم انسانی، ۲۶ درصد فنی و مهندسی، ۱۶ درصد کشاورزی، ۱۳ درصد علوم پایه و ۴ درصد هنر بودند.

وی ادامه : ۱۳۲ نفر از افراد شرکت کننده از دانشگاه تهران بودند بنابراین بیشترین تعداد افراد شرکت کننده از دانشگاه تهران بودند.

وی بیان اینکه از دانشگاه های غیر برتر هم دانشجوی نمونه داشتیم افزود: از این به بعد آیین نامه دانشجویان سرآمد کشور مبنایی خواهد بود که از درون آن دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شود امسال می خواستیم این موضوع را اعمال کنیم که به سال آینده موکول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا