دانشگاهی

دانشجویان بین الملل ملزم به حضور در کلاس های درس هستند

 پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: محمد سلمانپور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت آموزش دانشجویان خارجی در ایران در ترم پیش رو با توجه به حضوری شدن آموزش گفت: تمام دانشجویان بین الملل نیز مانند دانشجویان داخل کشور تابع مقررات آموزش عالی هستند بنابراین با توجه به حضوری شدن آموزش، برای ادامه تحصیل در ترم پیش رو باید به کشور بازگشته و در کلاس‌های درس حاضر شوند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها در حال حاضر بر اساس زمانبندی که اعلام کردند، آموزش مجازی را حذف می‌کنند، بنابراین دانشجویان ملزم هستند طبق جدولی که دانشگاه‌ها اعلام کرده است، در کلاس ها حاضر شوند.

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان درباره فعالیت مجازی وزارت علوم در عرصه‌های بین‌المللی افزود: وسعت فعالیت‌های مجازی وزارت علوم در عرصه‌های بین‌المللی افزایش خواهد یافت و تلاش می‌کنیم تعداد بیشتری از دانشجویان غیرحضوری و نیمه‌حضوری خارجی را در دانشگاه‌های داخل کشور جذب کنیم.

وی یاد آورشد: در حال حاضر حدود ۹۰ هزار دانشجوی بین الملل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در داخل کشور داریم که بین ۲۵ تا ۲۶ درصد آنها افغانستانی هستند و تعداد قابل توجه‌ای از این دانشجویان نیز عراقی بوده و همین طور مابقی دانشجویان از سایر کشورها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا