دانشگاهی

خبر خوب وزیر علوم برای نخبگان در سال جدید

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: محمدعلی زلفی گل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید گفت: یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید این است که آئین نامه جذب نخبگان در هیأت دولت تصویب شد.

وزیر علوم افزود: در آئین نامه مذکور اعضای بنیاد ملی نخبگان برای جذب دانشجویان المپیادی و رتبه‌های برتر، درحقیقت امتیازاتی را در زمینه تحصیل و اشتغال آنها پیش بینی کرده اند تا شرایط آن تسهیل شود.

وی افزود: ما نیز می‌توانیم نخبگان را برای تحصیل در دانشگاه‌ها حمایت و شرایط جذب آنها را تسهیل کرده و به آنها کمک کنیم.

به گزارش مهر، آئین‌نامه جامع حمایت از نخبگان ایرانی اواخر سال گذشته توسط هیأت دولت تصویب شد، براساس این آئین نامه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت موظف شدند، سالانه معادل ۲۰ درصد از ظرفیت جذب اعضای هیئت علمی خود در دانشگاه را به نخبگان اختصاص دهند.

براساس این آئین‌نامه و به منظور حمایت از پژوهش‌های نخبگان و ارتقای عملکرد و تأثیرگذاری آنها، پژوهانه استفاده از خدمات شبکه آزمایشگاهی به نخبگان اعطا می‌شود.

همچنین وزارتخانه‌های علوم و بهداشت موظف هستند با همکاری بنیاد ملی نخبگان و در چارچوب مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، زمینه پذیرش رتبه‌های برتر کنکور سراسری و المپیادهای دانش‌آموزی را تا مقطع تحصیلی دکتری در رشته‌های گروه علوم پایه و علوم انسانی و همچنین اعطای بورس عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها را برای این نخبگان فراهم کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا