موقعیت شغلی

جزئیات برگزاری دوره توانمندسازی دستیاران آموزشی دانشگاه آزاد

در دستورالعملی اعلام شد؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کتری تخصصی ایران، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر عباس اشرفی رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل دوره توانمندسازی دستیاران آموزشی (دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی) را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و واحدهای ویژه دانشگاه ابلاغ کرد.

این دستورالعمل در راستای اجرایی کردن مفاد سند تحول و تعالی دانشگاه منطبق با راه‌کنش‌ها و اقدامات کلان بسته کاری «ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره‌های تحصیلی مبنی بر برگزاری دوره‌های مستمر توجیهی و ارزیابی در جهت حداکثر انطباق فکری و روشی با مبانی تربیتی توحیدی و شیوه‌های آموزشی نوین تحول‌آفرین» ابلاغ شده است.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ توانمندسازی دستیاران آموزشی (دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی) در سه دوره برگزاری خواهد شد که دوره اول شامل ۱۶ ساعت آموزش، دوره دوم ۸ ساعت آموزش و دوره سوم شامل ۱۶ ساعت آموزش خواهد بود.

«آشنایی با ساختار و فعالیت‌های تحولی دانشگاه»، «آشنایی با آداب و ضوابط استانی»، «آشنایی با سامانه آموزشیار»، «طراحی آموزشی»، «اصول تعلیم و تربیت اسلامی» و «کارآمادگی- آموزش‌های مهارت‌افزا» ازجمله عناوین دوره اول توانمندسازی است. دوره دوم توانمندسازی با عنوان «طرح ملی اعتلا» برگزار خواهد شد. دوره سوم نیز با عناوین «روش‌ها و فنون تدریس و کلاس‌داری»، «آشنایی با سامانه پژوهشیار»، «روش تحقیق»، «روانشناسی آموزشی و یادگیری عمیق»، «ارزش‌یابی آموزشی» و «موضوعات ویژه» برگزار خواهد شد.

براساس دستورالعمل دوره توانمندسازی دستیاران آموزشی (دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی)؛ شرکت در دوره‌های فوق الزامی بوده و به صورت حضوری مجموعاً ۴۰ ساعت در واحدهای دانشگاهی یا استان برگزار می شود. در پایان دوره گواهینامه اعطا خواهد شد و همچنین شرکت در این دوره‌ها رایگان است.

در این دستورالعمل آمده است: دستیاران آموزشی موظفند دوره اول را تا پایان شهریور ۱۴۰۲، دوره دوم را تا انتهای بهمن ۱۴۰۲ و دوره سوم را تا پایان خرداد ۱۴۰۳ بگذرانند. در تمامی دوره‌های فوق باید موارد مرتبط با دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در فصل‌های دوره مدنظر قرار گرفته و تدریس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا