همایش و سمینار

جزئیات برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دکتر فرزاد جهان بین معاون طی دستورالعملی «شیوه نامه اجرایی جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی «قلم ۶» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد.

دکتر جهان بین در این دستورالعمل تأکید کرده: با توجه به بند ۳۴ از راه کنش سوم سند تحول و تعالی دانشگاه مبنی بر تقویت و حمایت از شبکه های کارآمد و نهادهای دانشجویی برای تحقق الگوی شیوع و انتشار درون زا در بستر فعالیت های خودجوش فرهنگی و تربیتی توأم با حفظ نشاط، امید و پویایی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت فرهنگی و دانشجویی در نظر دارد ششمین دوره سراسری جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را با عنوان «قلم ۶» در بین واحدهای دانشگاه برگزار کند.

بر اساس شیوه نامه اجرایی برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی «قلم ۶»، اهداف جشنواره شامل نمایش ظرفیت و توانمندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه نشریات دانشجویی و تقدیر از برگزیدگان و فعالان برتر نشریات دانشجویی، توسعه کمی و  ارتقاء سطح کیفی نشریات دانشجویی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر دانشجویان فعال در حوزه نشریات مکتوب و الکترونیکی و شبکه سازی آنها، معرفی نشریات موفق دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سراسر کشور، ایجاد بستر گفت وگو و تعامل سازنده بین فعالان نشریات دانشجویی و رسانه های حرفه ای کشور و … است.

ساختار و تشکیلات جشنواره نیز شامل شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری نشریات دانشجویی و دبیرخانه مرکزی جشنواره است.

ثبت نام جهت شرکت در جشنواره از طریق سامانه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://farhangi.iau.ir انجام خواهد شد.

بر اساس این شیوه نامه از تاریخ اول خرداد تا اول شهریور، بارگذاری فایل PDF نشریه و آثار و بررسی و تأیید آثار و نشریات صورت خواهد گرفت. همچنین از تاریخ ۲ الی ۲۵ شهریور، پالایش و بررسی آثار صورت می گیرد و در نهایت ۳۰ آبان ماه اختتامیه برگزار خواهد شد.

همچنین،طبق این شیوه نامه دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی و آموزشکده های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و فارغ‌التحصیلان واحدهای دانشگاهی که در زمان انتشار نشریه شاغل به تحصیل بوده‌اند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

شیوه نامه اجرایی برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی «قلم ۶» به تفصیل در اختیار واحدها و مراکز دانشگاهی قرار گرفته که شامل مواردی از جمله تعاریف، ساختار و تشکیلات جشنواره، فرآیند و تقویم اقدامات، وظایف و اختیارات، بخشهای جشنواره، شرایط حضور در جشنواره، قوانین و مقررات شرکت در جشنواره، مراحل ثبت اثر، نحوه تنظیم و ارسال آثار، توضیحات و راهنمای هر بخش به همراه فرم داوری، مراحل و شیوه داوری، شاخص های داوری نشریات، آثار و بخش ویژه جشنواره و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا