پژوهشی

جذب هدفمند هیات علمی و پژوهشگر در دانشگاه جامع امام حسین (ع)

امکان ثبت نام تا ۱۵ دی؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه جامع امام حسین(ع) در زمستان سال ۱۴۰۰ درصدد جذب هدفمند فارغ التحصیلان و دانشجویان سال آخر دکتری تخصصی (PhD) مستعد، توانمند، متعهد و انقلابی دانشگاه های معتبر ملی و بین المللی، جهت تکمیل کادر هیئت علمی و پژوهشگر در کرسی های تخصصی دانشکده ها و پژوهشکده ها و مراکز علم و فناوری خود است.

متقاضیان در کلیه رشته های علوم پایه، علوم انسانی و علوم فنی و مهندسی می توانند تا چهارشنبه ۱۵ دیماه ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت دانشگاه جامع امام حسین(ع) به آدرس www.ihu.ac.ir نسبت به ثبت نام در این فراخوان اقدام کنند.

دانشگاه جامع امام حسین(ع) به منظور تحول در دانشگاه و تحقق اهداف و ماموریت های این دانشگاه در اعتلای علمی و فناورانه کشور و انقلاب اسلامی، مبادرت به تغییر منطق آیین نامه ترفیع و ارتقای اعضای هیئت علمی خود از مقاله محوری بدون ماموریت، به منطق احصاء و حل مساله ماموریت گرا کرده است. این آیین نامه جدید به تصویب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور رسیده و هم اکنون در حال اجرا است و مبنای جذب هیئت علمی این دانشگاه نیز قرار گرفته است.

شرایط اختصاصی دانشگاه جامع امام حسین(ع):

تمامی متقاضیان باید دارای سوابق همکاری موثر در بسیج بوده و شرایط استخدام در سپاه پاسداران را داشته باشند.

فرایند جذب عبارت است از:

الف) بررسی رزومه های ارسالی و انتخاب متقاضیان برگزیده توسط دانشکده های مربوطه از طریق تماس تلفنی (حدوداً تا نیمه بهمن ماه ۱۴۰۰)

ب) انجام مصاحبه علمی و بررسی مستندات توسط دانشکده مربوطه (تا پایان اسفندماه ۱۴۰۰)

ج) انجام فرایند گزینش استخدامی سپاه برای متقاضیان برگزیده (حدوداً به مدت شش ماه)

د) صدور کد استخدامی و گذراندن دوره عمومی پاسداری

هـ) فعالیت به عنوان پژوهشگر در دانشگاه (پژوهشگران دانشگاه منبع جذب هیئت علمی بوده و در صورت احراز شرایط علمی و اجرایی پس از حداقل ۲ سال، در صورت تمایل به عضویت هیئت علمی آموزشی در خواهند آمد).

این دانشگاه در فراخوان عمومی جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری شرکت نمی کند و اعضای هیئت علمی و پژوهشگران خود را به صورت جذب هدفمند و متناسب با کرسی های تخصصی موردنیاز ارزیابی و گزینش می کند.

پرونده اعضای هیئت علمی این دانشگاه نیز پس از طی مراحل علمی مطابق آیین نامه جدید ترفیع و ارتقاء دانشگاه، به مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال می شود.

داوطلبانی که دارای حداقل یکی از شرایط ویژه باشند (شامل رتبه های ۱ تا ۵ کنکور سراسری دکتری، پذیرش استعداد درخشان دکتری در ۵ دانشگاه دولتی برتر کشور، کسب رتبه برتر در جشنواره های معتبر ملی و بین المللی و…) مستقیما به هیئت اجرایی جذب دانشگاه معرفی می شوند و درصورت تایید، بدون نیاز به گذراندن دوره پژوهشگری، به عضویت هیئت علمی در خواهند آمد.

رزومه های ارسال مبنای بررسی اولیه تایید و یا عدم اولویت متقاضیان است لذا لازم است کلیه سوابق علمی آموزشی و پژوهشی (رشته، دانشگاه، سال فارغ التحصیلی و معدل کلیه مقاطع تحصیلی، مقالات، کتاب ها، پروژه ها، اختراع ها، کسب رتبه ها، تدریس ها، توانمندی های نرم افزاری، میزان آشنایی با زبان های خارجی و…) و سوابق اجرایی و فرهنگی (فعالیت در بسیج، تشکل های دانشجویی، کانون های قرآنی، اردوهای جهادی و…) سوابق شخصی (عکس، مشخصات شناسنامه ای، تلفن، ایمیل و…) در یک فایل رزومه (با فرمت docx و یا pdf) ثبت شده باشد.

مستندات مربوطه به رزومه در زمان مصاحبه علمی بررسی خواهد شد. متقاضیان می توانند حداکثر برای دو دانشکده، با دوبار ثبت نام تقاضای جذب خود را ارسال کنند.

رشته های علوم پایه: فیزیک، شیمی، ریاضی کاربردی، زیست شناسی، علوم و فناوری نانو، نانوبیوتکنولوژی (ریززیست فناوری)

رشته های فنی و مهندسی: مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، مهندسی عمران، پدافند غیرعامل

رشته های علوم انسانی: مدیریت، علوم اقتصادی، علوم سیاسی، حقوق، تاریخ، ، مطالعات فرهنگی و رسانه، سنجش از راه دور GIS، مطالعات منطقه ای، آینده پژوهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا