دانشگاهی

ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی تا فردا شب تمدید شد

۹ هزار نفر ثبت نام کردند؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دکتر جعفر جعفری با اشاره به فراخوان جذب هیأت علمی آبان ۱۴۰۱ گفت: ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی تا فردا شب ساعت ۲۳:۵۹ تمدید شد، بر این اساس متقاضیان تا فردا شب فرصت دارند با مراجعه به سامانه جذب وزارت علوم نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاکید کرد: به هیچ عنوان زمان ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دوباره تمدید نخواهد شد و متقاضیان باید در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: تا این ساعت حدود ۹ هزار نفر از متقاضیان جذب هیأت علمی فراخوان جذب هیأت علمی آبان ۱۴۰۱ ثبت نام خود را تأیید نهایی کرده‌اند.

فراخوان جذب اعضای هیأت علمی از شنبه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۱ آغاز شده بود و داوطلبان از ۲۶ آذرماه تا امروز ۷ دی ماه ۱۴۰۱ فرصت داشتند برای ثبت‌نام به سامانه جذب وزارت علوم مراجعه کنند.

در این فراخوان حدود ۴ هزار و ۴۸۲ رشته گرایش توسط دانشگاه‌ها اعلام نیاز شده که حدود ۲ هزار و ۸۹۰ اعلام نیاز مربوط به دانشگاه‌های سراسری و یک هزار و ۵۹۲ اعلام نیاز نیز مربوط به دانشگاه و مؤسسات غیر دولتی است از ۲ هزار و ۸۹۰ اعلام نیاز دانشگاه‌های سراسری ۲ هزار و ۷۷۴ اعلام نیاز در دوره دکتری و ۱۱۶ اعلام نیاز در دوره کارشناسی ارشد بوده است.

همچنین از یک هزار و ۵۹۲ اعلام نیاز دانشگاه و مؤسسات غیردولتی یک هزار و ۴۷۵ اعلام نیاز در دوره دکتری و ۱۱۷ اعلام نیاز در دوره کارشناسی ارشد بوده است و این در حالی است سهمیه تخصیصی وزارت علوم برای جذب اعضای هیأت علمی به دانشگاه‌ها ۲ هزار و ۸۳۷ سهمیه است که یک هزار و ۵۹۸ سهمیه ویژه دانشگاه‌های دولتی و سراسری و یک هزار و ۲۳۹ سهمیه ویژه دانشگاه‌های غیر دولتی است از یک هزار و ۵۹۲ سهمیه اختصاصی ویژه دانشگاه‌های سراسری یک هزار و ۵۲۴ سهمیه ویژه دوره دکتری و ۷۴ سهمیه ویژه دوره کارشناسی ارشد است.

همچنین از یک هزار و ۲۳۹ سهمیه تخصیصی دانشگاه‌های غیر دولتی یک هزار و ۱۸۱ سهمیه ویژه دوره دکتری و ۵۸ سهمیه ویژه دوره کارشناسی ارشد است.

امسال برای اولین بار در این فراخوان مجوز شرکت متقاضیان حین خدمت مقدس سربازی نیز صادر شده است، سربازهایی که ۹ ماه از خدمت مقدس سربازی را تا پایان سال ۱۴۰۰ طی کرده باشند، همچنین افرادی که داری مدرک موقت دکتری نیز هستند، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

افرادی که با وضعیت سربازی حین خدمت با گواهی موقت فارغ التحصیلی در فراخوان شرکت می‌کنند باید قبل از طرح پرونده در هیأت مرکزی دانشنامه و کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا