آزمون‌هاورودی دکتری

ثبت‌نام بیش از ۱۵۱ هزار نفر در آزمون دکتری ۱۴۰۳

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: علیرضا کریمیان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: مهلت ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ برای پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ۱۷ آبان آغاز شد و پس از یک بار تمدید در ۲۳ آبان به پایان رسید.

مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ دارای ۷ مجموعه گروه امتحانی است که هر یک از گروه ها شامل مجموعه های امتحانی متعددی هستند. گروه علوم انسانی شامل ۲۹، گروه علوم پایه ۱۴، گروه فنی و مهندسی ۲۰، گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۸، گروه هنر ۷، گروه دامپزشکی ۱۹ و گروه امتحانی زبان شامل ۶ مجموعه امتحانی است و در مجموع داوطلبان در ۱۱۳ مجموعه امتحانی با هم به رقابت می‌پردازند.

مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فعال بودن لینک ثبت‌نام پس از پایان مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: دلیل این امر این بود که برخی از داوطلبان کارت ثبت‌نام را خریداری کرده بودند و پول را پرداخت کرده بودند اما فرآیند ثبت‌نام را تکمیل نکرده بودند. از همین رو از سوی سازمان سنجش با این داوطلبان تماس گرفته شد که در صورت تمایل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

آمار ثبت نام کنکور دکتری

وی درباره آمار شرکت کنندگان در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ گفت: بررسی آمار داوطلبان در سه سال اخیر نشان می دهد که آمار داوطلبان کنکورهای تحصیلات تکمیلی کاهشی بوده است.

کریمیان یادآور شد: در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۸۶ هزار و ۵۸۹ نفر و در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۹۴ نفر و در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ حدود ۱۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر داوطلب آزمون شدند. که این امر نشان دهنده روند کاهشی تعداد داوطلبان است.

مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۳ در جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از سه‌شنبه اول اسفند تا پنجشنبه سوم اسفند ۱۴۰۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا