پژوهشی

برنامه های دانشگاه آزاد در هفته پژوهش و فناوری اعلام شد

از سوی معاون تحقیقات دانشگاه؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از دانشگاه آزاد، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری به تمامی پژوهشگران و فناوران کشور به ویژه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری در راستای بند ۲-۷ سند تحول و تعالی دانشگاه و همزمان با مراسم هفته پژوهش و فناوری در سطح کشور و همگام با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی بخشنامه ای به استان ها و واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در این هفته از پژوهشگران و فناوران برتر در سطح واحدهای دانشگاهی و استان ها با درجه ویژه، سطح ۱ و سطح ۲ در گروه های هفتگانه آموزشی علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، معماری، کشاورزی، دامپزشکی، علوم پایه و علوم پزشکی تقدیر خواهد شد، اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی، سخنرانی و هم اندیشی های علمی و … با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از جمله برنامه های دیگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از انعقاد تفاهم نامه و قراردادهای پژوهشی و فناوری در هفته پژوهش خبر داد و گفت: در هفته پژوهش موافقت نامه علمی، پژوهشی و فناوری با سازمان های مختلف از جمله پژوهشگاه نیرو امضا خواهد شد. این اقدامات در راستای بهره مندی پیوسته و نظام مند از خرد جمعی با همکاری های متقابل که نتیجه آن بالا بردن کمیت و کیفیت فعالیت ها و برنامه های مشترک خواهد بود، انجام می شود.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری، اظهار داشت: این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه از سوی وزارت علوم و فناوری برگزار می شود. در این نمایشگاه، واحدهای دانشگاهی و استان ها در حوزه های تخصصی از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت و تولید، فناوری نانو و زیست فناوری، کشاورزی و صنایع وابسته، مواد و انرژی، صنایع داروئی و بهداشتی و صنایع ساختمان، بیش از ۷۰۰ محصول در بخش مجازی و ۱۸۰ محصول در بخش حضوری ارائه خواهند داد.

وی افزود: برگزاری نشست های تخصصی مختلف از جمله نشست روسای شواری پژوهش وفناوری استانها، ابلاغ دستورالعمل رویداد بزرگ فناورانه گام دوم دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیر ساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارتاپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و با اهداف ترویج ماموریت جدید دانشگاه در زمینه دانشگاه مسئله محور، آشنایی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور با اقدامات و ظرفیت های دانشگاه در این زمینه، معرفی فعالیت ها و ظرفیت های کلان دانشگاه به مسئولین کشور و ارتباط گسترده در سطح ملی میان شبکه ای صنعت، علوم و فناوری و نوآوری و سازمان های سرمایه گذار، جذب ایده ها، استارتاپ ها و شرکت های فناور و همچنین تشویق و تقدیر از پژوهشگران و فناوران برجسته دانشگاه آزاد اسلامی برای تقویت روحیه امید و خودباوری در آنها از دیگر برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در هفته پژوهش خواهد بود.

دکتر دهقانی فیروزآبادی گفت: با توجه به نگاه ویژه ای که دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه نسبت به امر پژوهش وفناوری دارند و با در نظر گرفتن اقدامات زیرساختی و اساسی که در این حوزه در حال اجراست، شعار «دانشگاه آزاد اسلامی؛ دانشگاه حل مسئله» در قالب عملیاتی تری تحقق خواهد یافت. این فرآیند در نهایت منجر به آن می شود تا دانشجویان این دانشگاه نه صرفا به عنوان فارغ التحصیل دارای یک مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری بلکه به عنوان یک کارآفرین و فعال حوزه تجارت و فناوری وارد بازار کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا