دانشگاهی

امکان حق التدریس دانشجویان دکتری در دانشگاهها وجود دارد

قائم مقام وزیر علوم:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم عصر امروز در نشست روسای دانشگاه ها خطاب به روسا گفت: برنامه ریزی کنید تا هر استاد یک آزمایش تحقیقاتی داشته باشد، درآمد پژوهشی باید افزایش یابد و در بحث پژوهش تنگ‌نظری و اعمال سلیقه نباشد. حضور در صنعت را جدی بگیرید و ساماندهی کنید جلسات مرتب و متناوب با صنایع داشته باشید.

وی ادامه داد: میزان تحقق برنامه راهبردی مصوب خود را در بازه های مختلف بررسی کنید.

قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد: جذب استعدادهای منطقه حتما در دستور کار قرار گیرد، حق التدریس دانشجویان دکتری درون دانشگاه ممکن است و می تواند به این دانشجویان کمک کند.

سلیمانی با تاکید بر انضباط آموزشی گفت:
برنامه تغذیه دانشجویی را به دانشکده تغدیه بدهید تا روی آن کار تحقیقاتی کند.

وی به اهمیت برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی را در دانشگاه مادر و واحدهای اقماری در دستور کار قرار دهید.

سلیمانی گفت: ارتباط با دانشجویان و تشکل های دانشجویی و استادان را باید تقویت کنید. جلساتی با استادان داشته باشید و صحبت های آنها را بشنوید.

وی با تاکید بر توجه ویژه به دختران دانشجو اظهار داشت: به دختران دانشجو بیشتر توجه کنید، در برخی دانشگاه ها تعداد دختران دانشجو بسیار بیشتر است اما اکثر برنامه ها برای پسران اجرا می شود. همچنین بسیج خواهران در دانشگاه ها ضعیف است باید توجه و بودجه بیشتری به آنها اختصاص یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا