دانشگاهی

امتحانات پایان ترم ارشد و دکتری قطعا حضوری برگزار می شود

یک مقام مسئول در دانشگاه الزهرا:

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد: ابوالفضل شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شرایط دانشگاه الزهرا برای حضوری شدن آموزش و اسکان دانشجویان در خوابگاه ها توضیح داد و گفت: آموزش حضوری در دانشگاه الزهرا از آبان ماه شروع شده منتها دانشجویان به دلیل محدودیت های کرونایی با یک اولویت بندی در دانشگاه حضور پیدا می کنند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی حضوری شدند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با اشاره به اینکه تمرکز اصلی برای حضوری شدن، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی هستند، گفت: همچنین آن دسته از کلاس های مقطع کارشناسی که دانشجویان برای حضور در آن الزام دارند(مانند کلاس های عملی و آزمایشگاهی) نیز به صورت حضوری برگزار می شود.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: ما همه فضا را برای حضوری شدن آموزش مهیا کرده ایم منتها اگر امکان برگزاری کلاسی به صورت حضوری وجود نداشته باشد، اساتید طی هماهنگی با دانشجویان می توانند کلاس را به صورت مجازی برگزار کنند.

راه اندازی سامانه ای برای ثبت اطلاعات واکسیناسیون

وی درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان توضیح داد و گفت: در این رابطه سامانه ای را در دانشگاه راه اندازی کرده ایم تا دانشجویان و اساتید وضعیت تزریق واکسن خود را در آنجا ثبت کنند؛ ما هم از طریق این سامانه و هم از کانال های مختلف این درخواست را داریم که همکاران و دانشجویان درباره واکسیناسیون اطلاع رسانی کنند چرا که بدون داشتن کارت واکسیناسیون امکان حضور در دانشگاه وجود ندارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با بیان این مطلب که بالای ۳۰ درصد دانشجویان اطلاعات واکسیناسیون خود را در سامانه بارگذاری کرده اند، گفت: مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است خیلی ها واکسینه شده باشند ولی همچنان اطلاعات خود را ثبت نکرده اند؛ از سوی دیگر چون در حال حاضر الزامی برای حضور دانشجویان مقطع کارشناسی وجود ندارد، بنابراین الزامی هم برای ثبت اطلاعات واکسیناسیون شان وجود نخواهد داشت.

درج اطلاعات واکسیناسیون ۶۰ درصد اساتید دانشگاه

شاه آبادی با اشاره به اینکه تا هفته گذشته بالای ۶۰ درصد اساتید نیز درباره واکسیناسیون خود اطلاع رسانی کرده اند، افزود: اسکان دانشجویان در خوابگاه ها در حال حاضر ۵۰ درصد است و در شرایط فعلی چاره ای به جز این نداشتیم و این خود یک مشکل بزرگی برای ما محسوب می شود.

وی بیان کرد: برای اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی اصلا بنا نداریم اولویت بندی کنیم اما برای کارشناسی ها در حال برنامه ریزی هستیم چرا که به دلیل رعایت پروتکل ها نمی توانیم پذیرای ۱۰۰ درصد دانشجویان در خوابگاه ها باشیم.

کلاس های کارشناسی ها در نیمسال بعد ترکیبی است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا ادامه داد: برنامه ما برای کارشناسی ها در نیمسال بعد این است که کلاس ها را ترکیبی (مجازی و حضوری) برگزار کنیم؛ یعنی امکاناتی در کلاس ایجاد کنیم که دانشجویانی که می خواهند در کلاس حضور یابند و آن هایی که معذوریت دارند و یا از سوی ما مشکل خوابگاهی وجود دارد(دانشجویان غیربومی) به صورت آنلاین در کلاس حاضر شوند.

جلسات دفاع از پایان نامه حضوری شد

شاه آبادی با اعلام این خبر که جلسات دفاع از پایان نامه و رساله دکتری از ۲۰ روز گذشته در دانشگاه الزهرا به صورت حضوری برگزار می شود، گفت: جلسات گروه ها و دانشکده ها، شورای آموزشی دانشگاه، جلسات هیات رئیسه و … به صورت حضوری برگزار می شود و حتی هیچ امضای غیر اصل که کپی باشد قابل پذیرش نیست.

امتحانات پایان ترم برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی حضوری است

وی ضمن تاکید بر اینکه آزمون های پایانی ترم جاری در مقاطع تحصیلات تکمیلی قطعا حضوری است، بیان کرد: با توجه به اینکه دانشجویان کارشناسی ۶۰ درصد دانشجویان ما را تشکیل می دهند، از این جهت در حال بررسی هستیم که در نیمسال دوم برای این مقطع با یک فرمولی امتحانات را در یک بازه زمانی طولانی تر برگزار کنیم تا دانشجویان غیربومی مشکل خوابگاه نداشته باشند. به طور مثال اگر در شرایط عادی کل امتحانات دانشگاه ظرف ۲ هفته برگزار می کردیم، می توانیم امتحانات را در ۳ تا ۲ هفته برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا