دانشگاهی

اعلام میزان افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل ازخبرگزاری ایسکانیوز،هرساله با نزدیک شدن به شروع نیمسال تحصیلی مهر، وزارت علوم و دانشگاه‌های بزرگ مثل دانشگاه آزاد اسلامی نرخ جدید افزایش شهریه دانشجویی را اعلام می‌کنند. چند روز پیش بود که وزیر علوم از افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی شهریه نیمسال تحصیلی جدید در دانشگاه‌های دولتی خبر داده بود.

سیدمحمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در گفت‌وگو با ایسکانیوز اظهار کرد: افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در محدوده‌ای مشابه با وزارت علوم خواهد بود که حتی کف آن در بعضی واحدها تا ۵ درصد کاهش می‌یابد و سقف آن نیز نهایتا ۳۸ درصد است و از ۴۰ درصد فراتر نخواهد رفت. مقدار دقیق افزایش شهریه دانشجویان در روزهای پیش رو و در ایام ثبت‌نام اعلام خواهد شد.

به گفته وی، میزان افزایش شهریه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز همانند دانشجویان ایرانی محاسبه می‌شود و تفاوتی در این مقدار وجود نخواهد داشت.

آقامیری عنوان کرد: هم‌اکنون حدود ۶ هزار دانشجوی خارجی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مشغول تحصیل هستند. برنامه‌هایی را برای افزایش جذب دانشجویان غیرایرانی آغاز کرده‌ایم که بر اساس آن پیش‌بینی می‌کنیم تعداد دانشجویان خارجی در واحدهای استان تهران با افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی به عدد ۱۰ هزار نفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا