دانشگاهی

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی دکتری واحدهای بین الملل دانشگاه پیام‌نور

به گزارش پایگاه اطلاع سانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه پیام نور جزییات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (ph.d) مرکز امور بین الملل و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور- امارات (نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲)، را اعلام کرد. بر این اساس ثبت نام متقاضیان تا ۱۴ مهر ماه به صورت اینترنتی انجام می گیرد.

لازم است متقاضیان فوق با مراجعه به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir  تا  ۱۴ مهرماه ۱۴۰۲ ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما واطلاعیه های مربوطه نسبت به ثبت نام اولیه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

 شرایط پذیرش دانشجویان

شرایط عمومی پذیرش:

-اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

-عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات). اقلیت‌های دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

-عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

-عدم احراز فساد اخلاقی

-عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

-دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم یا ارائه معافیت تحصیلی برای داوطلبان ذکور

-دارا بودن گذرنامه معتبر و ارائه مدارک مستدل و معتبر مبنی بر اقامت در خارج از ایران یا امکان حضور فیزیکی در کلاس‌ها و آزمون‌ها در کشور محل تحصیل

-نداشتن منع قانونی برای حضور و تردد به کشور محل تحصیل در صورت پذیرش قطعی کلیه امور تحصیلی دانشجو در کشور محل تحصیل انجام خواهد شد.
در صورت قبولی اولیه، شروع و ادامه به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو است.

شرایط اختصاصی:

– داشتن کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی (حرفه‌ای) در زمان ثبت نام، مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حداقل میانگین نمره ۱۶ از ۲۰ (یا معادل آن در نظام‌های دیگر). لازم به ذکر است که ارزشیابی و انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، با مراجع ذیصلاح در وزارتین خواهد بود.

– دانشگاه در پذیرش سوابق تحصیلی و علمی و پژوهشی متقاضی و تمام امور مربوط به بررسی تقاضای تحصیل داوطلب اختیار کامل دارد و صرفاً ثبت نام در این دوره هیچ حقی را برای داوطلب ایجاد نمی‌کند. دانشگاه از بین داوطلبان و براساس ظرفیت‌های تعیین شده، پذیرفته شدگان واجد شرایط را انتخاب و اعلام نتیجه خواهد کرد.

– ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است.

– دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۲ می‌توانند ثبت نام کنند.

– رشته انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی مندرج در جدول‌های بند «د» باشد. این امر براساس رشته‌های متناسب مقطع قبلی مندرج در دفترچه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می‌شود.

– دارندگان مدارک تحصیلی معادل می بایست حائز شرایط آئین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر «مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی» باشند.

– تحصیل همزمان در دو یا چند دوره دکتری تخصصی، ممنوع است.

– برگزاری دوره تابع مقررات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

– شیوه تحصیل در دوره بصورت آموزشی و پژوهشی است. در این دوره محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی، کارهای پژوهشی و رساله است.

– محل تحصیل، دانشگاه پیام نور در کشور انتخابی در هنگام ثبت نام است.

– تحصیل در دوره دکتری، به صورت تمام وقت است و حضور در کلاس‌ها و آزمون‌ها، اجباری است.

– برنامه کلاسی، مطابق تقویم آموزشی مصوب دانشگاه پیام نور است.

– انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان به سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور یا سایر دانشگاه‌ها در دوره دکتری تخصصی ممنوع است. ممنوعیت انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور مشمول کارمندان و کارکنان ادارات و مؤسسات دولتی جمهوری اسلامی ایران که به صورت مأمور در خارج از ایران مشغول خدمت می‌باشند نیز خواهد بود.

– محتوای آموزشی رشته‌ها و تعداد واحدهای هر رشته مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه پیام نور است

– مدرک فارغ التحصیلی دانش آموختگان این شیوه، مدرک رسمی دانشگاه پیام نور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا