آزمون‌هاورودی دکتری

اعلام شرایط استفاده از سهمیه مربیان در کنکور دکتری ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، شرایط داوطلبان متقاضی سهمیه مربیان آزمون دکتری ۱۴۰۳ در دفترچه ثبت‌نام این آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

۱- براساس قانون «برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» مصوب تاریخ ۱۳۸۹/۰۱/۲۹ مجلس شورای اسلامی، ده درصد (۱۰%) سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هرکدرشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی (دولتی و غیردولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، به شرط کسب حداقل هشتاد درصد (۸۰%) نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هرکدرشته‌محل، اختصاص می‌یابد. حدنصاب نمره در تمامی مراحل آزمون لحاظ می‌شود.

۲- متقاضی مربی در صورتی می‌تواند ادامه تحصیل دهد، که دانشگاه محل خدمت وی موافقت کند.

۳- موافقت دانشگاه محل خدمت باید قبل از ثبت‌نام در آزمون اعلام شود.

۴- متقاضیان پذیرفته‌شده با استفاده از سهمیه مربی (مازاد بر ظرفیت) در تمامی دوره‌های روزانه و غیرروزانه ملزم به پرداخت شهریه هستند و پرداخت این شهریه در صورت نیاز دانشگاه محل خدمت به تخصص ایشان با رعایت آیین‌نامه‌های داخلی و امکان انجام تعهدات بعد از فارغ‌التحصیلی، حداکثر به مدت چهار و نیمسال براساس مصوبه هیأت امنا برعهده دانشگاه محل خدمت و در غیر اینصورت برعهده خود مربی است.

۵- مربیان پیمانی می‌توانند با موافقت دانشگاه محل خدمت و استفاده از ظرفیت عادی همانند سایر متقاضیان در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شوند، لازم به ذکر است این متقاضیان همانند متقاضیان ملزم به پرداخت شهریه در دوره‌های غیرروزانه هستند.

۶- مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی که در ظرفیت عادی دوره‌های غیرروزانه (شهریه‌پرداز) پذیرفته شوند، همانند سایر متقاضیان ملزم به پرداخت شهریه هستند.

۷- اعطای ماموریت آموزشی مربیان براساس بخشنامه شماره ۱۵/۱۶۵۱۳۰ به تاریخ  ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا