آزمون‌هادانشگاهیورودی دکتری

اعلام زمان مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران،مطابق اطلاعیه این دانشگاه، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای است که مرحله اول آن از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفت و مرحله دوم آن شامل مصاحبه علمی و سنجش عملی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری داوطلبان است که توسط دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو صورت می‌گیرد. به اطلاع داوطلبان راه یافته به مرحله دوم (مصاحبه علمی) پذیرش دکتری دانشگاه ایلام، در راستای اجرای این مرحله موارد ذیل رسانده می‌شود:

نحوه و زمان ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام

ثبت نام از داوطلبان براساس شرایط زیر انجام می‌شود:

تنها افراد شرکت کننده در مرحله اول (آزمون سازمان سنجش) که حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه را کسب کرده باشند، می‌توانند در مرحله دوم شرکت نمایند. به عبارت دیگر منحصراً داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها برای انجام مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند. اگر داوطلبی حد نصاب کد رشته محلی را کسب نموده ولی در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته و درج آن کد رشته محل در فرم انتخاب رشته اینترنتی نکرده باشد، امکان شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی برای وی میسر نخواهد بود.

داوطلبانی که متقاضی شرکت در جلسه مصاحبه هستند موظف‌اند که ابتدا به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون مصاحبه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه ایلام ثبت نام خود را انجام دهند و سپس مطابق تاریخ تعیین شده در جدول زمانبندی مصاحبه حضوری در دانشگاه حضور یافته و در جلسه مصاحبه شرکت نمایند.

  • زمان ثبت نام در سامانه از تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ می‌باشد 

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه ایلام ۱۴۰۲

مصاحبه دکتری به صورت حضوری براساس تاریخ‌های اعلام شده در جدول زمان بندی مصاحبه دکتری  ۱۴۰۲ دانشگاه برگزار خواهد شد.

برنامه زمان بندی انجام مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله ارزیابی تخصصی)

ردیفرشتهدورهزمان
1آموزش زبان انگلیسیروزانه20 خرداد
نوبت دوم20 خرداد
2علوم قرآن و حدیثروزانه28 و 29 خرداد
نوبت دوم28 و 29 خرداد
3فقه و مبانی حقوق اسلامیروزانه28 خرداد
 

4

فلسفه و کلام اسلامیروزانه27 و 28 و 29 خرداد
نوبت دوم27 و 28 و 29 خرداد
5شیمی آلیروزانه31 خرداد
6شیمی تجزیهروزانه17 خرداد
7شیمی معدنیروزانه9 خرداد
8علوم دامی-تغذیه طیورروزانه10 خرداد
9ژنتیک و به نژادی گیاهیروزانه10 خرداد
نوبت دوم10 خرداد
10اگروتکنولوژی-فیزیولوژی گیاهان زراعیروزانه11 تیر
نوبت دوم11 تیر
11اگروتکنولوژی-اکولوژی گیاهان زراعیروزانه11 تیر
نوبت دوم11 تیر
12علوم و مهندسی جنگل-مدیریت جنگلروزانه24 خرداد
نوبت دوم24 خرداد
13علوم و مهندسی جنگل-علوم زیستی جنگلروزانه27 خرداد
14مهندسی شیمیروزانه23 خرداد
نوبت دوم23 خرداد

– ساعت حضور در دانشکده مربوطه (محل برگزاری مصاحبه) ۸ صبح می‌باشد. جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر صرفا با دانشکده مربوطه تماس حاصل فرمایید.

– بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود که در مهلت تعیین شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشکده مربوط مراجعه نمایند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین‌عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته محل یا کد رشته محل‌های انتخابی مربوط تلقی می‌گردد.

– چنانچه تغییراتی در تاریخ برگزاری مصاحبه صورت گیرد، مراتب (به صورت تلفنی یا با ارسال پیامک) توسط گروه‌های آموزشی یا معاونت آموزشی دانشکده مربوطه به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

نحوه ارزیابی داوطلبان دکتری ۱۴۰۲

ارزیابی داوطلبان در این مرحله بر اساس موارد زیر صورت خواهد گرفت:

– ارزیابی داوطلبان براساس سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش علمی انجام می‌گیرد. براین اساس از مجموع ۵۰ امتیاز این مرحله، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری ۲۰ امتیاز و مصاحبه علمی و سنجش علمی ۳۰ امتیاز را شامل می‌شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه ایلام

لازم است مدارک ذیل توسط داوطلب تهیه و در روز مصاحبه آزمون دکتری به مدیر گروه رشته مربوطه ارائه شود.

در ضمن  اصل مدارک جهت تطبیق و یک نسخه کپی از آن جهت درج در پرونده مصاحبه به همراه داشته باشید.

۱- تاییدیه و کد رهگیری ثبت نام الکترونیکی

تبصره: کد رهگیری موردنظر و تاییدیه ثبت  نام الکترونیکی پس از تکمیل مراحل ثبت نام در «سامانه ثبت نام آزمون مصاحبه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه ایلام» دریافت می‌شود. و داوطلب موظف به ارائه یک نسخه از آن در روز مصاحبه می‌باشد.

۲- فرم تکمیل شده مشخصات فردی و سوابق علمی و پژوهشی که در لینک (دریافت فرم شماره ۱) قابل دسترسی است.

۳- یک قطعه عکس پشت‌نویسی شده.

۴- اصل شناسنامه و کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور

۵- تصویری از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

۶- فیش پرداختی مبلغ ۱.۰۰۰،۰۰۰ ریال (صد هزار تومان) به شماره حساب درآمد اختصاصی  دانشگاه ایلام

نکته: بدیهی است بدون پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری ثبت نام الکترونیکی، ثبت نام داوطلب نهایی نشده و متقاضی حق شرکت در جلسه مصاحبه را ندارد.

۷- اصل و کپی مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی (حاوی معدل کل دوره).

تبصره: آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته ملزم به ارائه اصل و کپی مدرک کاردانی (حاوی معدل) می‌باشند.

۸- اصل و کپی مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد (حاوی معدل کل دوره)

تبصره:  داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد هستند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک، مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی را همراه داشته و ارائه نمایند (فرم حاوی معدل کل دوره)

۹- اصل و کپی ریزنمرات (کارنامه نهایی) دوره کارشناسی و اصل و کپی ریزنمرات دوره کاردانی برای دانشجویانی که دوره کارشناسی آن‌ها به صورت ناپیوسته بوده است.

۱۰- اصل و کپی ریزنمرات (کارنامه نهایی) دوره کارشناسی ارشد.

۱۱- یک نسخه از مستندات علمی – پژوهشی شامل مقاله، کتاب، اختراع، اکتشاف و کلیه موارد مشمول دریافت امتیاز که در فرم شماره یک آمده است.

۱۲- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر بین المللی و المپیادهای علمی دانشجویی لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

• برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه نمایند.

• گواهی ثبت اختراع باید دارای تاییدیه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

• برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه نمایند.

۱۳- یک نسخه از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه داوطلبان فارغ التحصیل).

۱۴- یک نسخه پروپوزال (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) که هنوز موفق به دفاع از پایان نامه و یا تسویه حساب نشده اند.

۱۵- اصل گواهی شرکت در آزمون‌های ملی و بین‌المللی زبان که در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد.

۱۶- ارائه پرینت کلیه کارنامه‌های آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۲ که توسط سازمان سنجش منتشر شده است.

۱۷- توصیه‌نامه علمی   (دو مورد).

تذکر: ارائه توصیه‌نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد الزامی می‌باشد. توصیه نامه دیگر بایستی توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد تکمیل شده باشد. پیشنهاد می‌شود توصیه نامه در فرم مخصوص  (فرم توصیه  نامه) مورد تایید دانشگاه دانشگاه ایلام  تنظیم شود و به صورت محرمانه و در پاکت در بسته ارسال گردد.

۱۸- اصل گواهی به انضمام آخرین حکم کارگزینی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی- قطعی و یا رسمی- آزمایشی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌ دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

۱۹- ارائه موافقت‌نامه قطعی مبنی بر ادامه تحصیل از طریق سهمیه مربیان به تأیید معاون آموزشی یا معاون اداری و مالی (پشتیبانی)  دانشگاه یا موسسه آموزش عالی (قابل دسترسی در فرم سهمیه مربیان).

تبصره: آن دسته ازمعرفی‌شدگان جهت مصاحبه که متقاضی استفاده از سهمیه مربی گردیده‌اند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می‌باشند. مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت.

۲۰- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور را مشخص نماید، جهت برادران الزامیست.

تبصره: برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در خدمت وظیفه عمومی هستند، ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ خدمت خود را به اتمام رسانیده‌اند یا در صورت قبولی از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد، الزامیست.

۲۱- ارائه اصل و تصویر کلیه مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه الزامی می‌باشد.

تبصره: مدارک ناقص بررسی نخواهد شد و صرفا به مدارک ارائه شده و مورد تایید توسط کمیته‌های ارزیابی امتیاز بندهای مورد نظر تعلق می‌گیرد.

۲۲- گواهی استفاده از سهمیه ایثارگران برای دانشجویانی که شرایط استفاده از این سهمیه را طبق دفترچه‌های راهنما دارند.

نکات مهم

  •  یادآوری می‌شود که در هنگام مراجعه افراد جهت ارزیابی تخصصی، لازم است اصل مدرکی که معدل مندرج در کارنامه آزمون را تایید می‌نماید به همراه سایر مدارک ثبت‌نامی ارائه نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و ضمن‌عدم انجام مراحل مصاحبه با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.
  • مرحله دوم (مصاحبه) برای هر داوطلب صرفا یکبار و به صورت هماهنگ برای تمامی داوطلبان انجام می‌شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوم به منزله انصراف وی تلقی شده و برگزاری مجدد آزمون مرحله دوم امکان‌پذیر نیست.
  • گزینش نهایی داوطلبان در هر کد رشته محل براساس ضوابط مندرج در دفترچه‌های راهنمای این آزمون و حد نصاب تعیین شده توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در هر کد رشته محل و با توجه به اولویت کد رشته محل‌هایی که برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی معرفی شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

    تبصره: اقدامات لازم در خصوص بررسی صلاحیت عمومی بر اساس اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور، برای داوطلبان الزامی است.

  • داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان قرار گیرند، پذیرش آن‌ها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید صلاحیت عمومی آن‌ها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.
  • شرکت در تمامی مراحل ارزیابی تخصصی برای تمامی متقاضیان جهت پذیرش نهایی الزامی می‌باشد.
  • داوطلبان می‌توانند از طریق سایت دانشگاه ایلام اطلاعیه های بعدی مربوط به آزمون مصاحبه را پیگیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا