آزمون‌هادانشگاهیورودی دکتری

اعلام جزئیات پذیرش دکتری ۱۴۰۱ شعبه امارات دانشگاه پیام نور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، دانشگاه پیام نور برابر مجوزهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از بین ایرانیان و غیر ایرانیان مسلط به زبان فارسی از طریق سوابق تحصیلی و بررسی سوابق علمی، پژوهشی، فرهنگی و مصاحبه علمی در قالب رشته‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در کشور امارات برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ دانشجو می‌پذیرد.

الف) شرایط عمومی پذیرش دکتری امارات پیام نور

۱- اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲- عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات). اقلیت‌های دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

۳- عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

۴- عدم احراز فساد اخلاقی

۵- عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

۶- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم برای داوطلبان ذکور (اعطای معافیت تحصیلی، به مشمولین، امکان‌پذیر نیست).

۷- دارا بودن گذرنامه معتبر و ارائه مدارک مستدل و معتبر مبنی بر اقامت در خارج از ایران یا امکان حضور فیزیکی در کلاس‌ها و آزمون‌ها در کشور امارات

۸- نداشتن منع قانونی برای حضور و تردد به کشور امارت. در صورت پذیرش قطعی کلیه امور تحصیلی دانشجو در کشور امارت انجام خواهد شد.

۹- در صورت قبولی اولیه، شروع و ادامه به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیات مرکزی گزینش دانشجو است.

ب) شرایط اختصاصی پذیرش دوره دکتری شعبه امارات دانشگاه پیام نور

 • داشتن کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی (حرفه ای) در زمان ثبت نام، مورد تائید وزارت علوم =، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حداقل میانگین نمره 16 از 20 (یا معادل آن در نظام های دیگر). متقاضیان در صورت عدم احراز شرط معدل می توانند آثار علمی و تالیفی خود را به گروه علمی مصاحبه کننده ارائه تا مورد ارزیابی قرار گیرد. لازم به ذکر است که ارزشیابی و انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، با مراجع ذیصلاح در وزارتین خواهد بود.
 • دانشگاه در پذیرش سوابق تحصیلی و علمی و پژوهشی متقاضی و کلیه امور مربوط به بررسی تقاضای تحصیل داوطلب اختیار کامل دارد و صرفا ثبت نام در این دوره هیچ حقی را برای داوطلب ایجاد نمی کند. دانشگاه از بین داوطلبان و براساس ظرفیت های تعیین شده، پذیرفته شدگان واجد شرایط را انتخاب و اعلام نتیجه خواهد کرد.
 • ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است.
 • دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ می‌توانند ثبت نام نمایند.
 • ارائه اصل مدرک قبولی زبان انگلیسی عمومی مورد تایید دانشگاه هنگام ثبت نام الزامی است. داوطلبان فاقد مدرک زبان در صورت قبولی در آزمون اختصاصی و مصاحبه به صورت مشروط ثبت نام و پذیرش می شوند و این گونه دانشجویان موظف به ارائه گواهی زبان عمومی (مطابق ضوابط دانشگاه) تا قبل از امتحان جامع هستند.
 • رشته انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی مندرج در جدول های بند « د» باشد. این امر براساس رشته های متناسب مقطع قبلی مندرج در دفترچه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود.
 • دارندگان مدارک تحصیلی معادل یا مدارک استخدامی باید حائز شرایط ” آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر “مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی” باشند.
 • براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که براساس مدرک صادرشده توسط مدیریت دوره سطح ۳ را گذارنده‌اند، منحصرا می‌توانند در یکی از کد رشته‌های مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در صورت پذیرفته شدن، مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه‌های علمیه صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.
 • تحصیل همزمان در دو یا چند دوره دکتری تخصصی ممنوع است.
 • برگزاری دوره تابع مقررات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
 • شیوه تحصیل در دوره بصورت آموزشی و پژوهشی است. در این دوره محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی، کارهای پژوهشی و رساله است.
 • محل تحصیل، دانشگاه پیام نور در کشور امارات- دبی است.
 • تحصیل در دوره دکتری، به صورت تمام وقت است و حضور در کلاس ها و آزمون ها، اجباری است.
 • برنامه کلاسی، مطابق تقویم آموزشی مصوب دانشگاه پیام نور است.
 • انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان به سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور یا سایر دانشگاه ها در دوره دکتری تخصصی ممنوع است. ممنوعیت انتقال به دانشگاه های داخل کشور مشمول کارمندان و کارکنان ادارات و موسسات دولتی جمهوری اسلامی ایران که به صورت مامور در خارج از ایران مشغول خدمت می باشند نیز خواهد بود.
 • محتوای آموزشی رشته ها و تعداد واحدهای هر رشته مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه پیام نور است
 • مدرک فارغ التحصیلی دانش آموختگان این شیوه، مدرک رسمی دانشگاه پیام نور است.
 • چنانچه در هر مرحله از تحصیل، به تشخیص دانشگاه داوطلب واجد شرایط و ضوابط به پذیرش شناخته نشود، قبولی داوطلب کان لم یکن می شود.
 • برگزاری کلاس‌ها و ادامه تحصیل در هر یک از رشته‌های مورد پذیرش، منوط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در آن رشته برابر مصوبات دانشگاه است.
 • هر یک از داوطلبان، صرفاً مجاز به انتخاب و ثبت نام در یک رشته می باشند.
 • کلیه هزینه های مشتمل بر ثبت نام، مصاحبه و شهریه تحصیلی (ثابت و متغیر)، آزمون زبان انگلیسی، آزمون جامع و غیره دانشجویان (بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا، بیمه و….)، هر ساله بر اساس تصمیمات هیات امنای دانشگاه مشخص و اعلام و طبق تقویم آموزشی هنگام ثبت نام توسط دانشجویان پرداخت می گردد.
 • در صورت ضرورت، برای تقویت پایه علمی و کسب آمادگی برای شرکت در کلاس های اصلی، دانشجو ملزم به گذراندن دروس پایه و پیش نیاز با هزینه شخصی است. ضرورت یاد شده به تشخیص گروه آموزشی مربوطه است. دروس پیش نیاز و جبرانی از دروس مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود. شهریه هر درس بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه می شود.
 • کلیه هزینه‌های اقامتی بر عهده دانشجویان است و دانشگاه تعهدی برای تامین خوابگاه و تسهیلات وام دانشجویی و سایر موارد ندارد.

تذکر مهم: داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه برای ثبت نام اولیه، مدارک لازم و  مستندات مربوط به معدل خود را  همراه با تعهدنامه کتبی تایید شده توسط مجری دانشگاه در کشور امارات را ارائه نماید.

تذکر مهم: در صورت تشخیص هر گونه اظهار نظر خلاف واقع یا موارد اعلامی در هر مرحله از پذیرش یا تحصیل، از ادامه تحصیل داوطلب/دانشجو جلوگیری می شود. مرجع رسیدگی به هر گونه مغایرت دانشگاه پیام نور است و  فرد حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

ج) شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی

 • کلیه اتباع غیر ایرانی، مشمول شرایط و ضوابط مربوط در دانشگاه پیام نور خواهند بود.
 • تحصیل در دوره دکتری به زبان فارسی بوده و باید تسلط لازم را برای تحصیل در دانشگاه برابر آیین نامه‌ها به زبان فارسی داشته باشند.

د) نام رشته های مورد پذیرش دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور – مرکز بین الملل (شعبه امارات)

مدیریت بازرگانی
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنندتوضیحات
مدیریت بازرگانیمدیریت بازاریابیتمامی رشته ها 

حقوق بین الملل عمومی
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنندتوضیحات
حقوق بین‌الملل عمومیحقوق (تمامی گرایش ها)، فقه و مبانی حقوق اسلامی، تمامی گرایش های علوم سیاسی، داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش های مرتبط می باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط نیز میتوانند در این مجموعه امتحانی شرکت کنند. 

زبان و ادبیات فارسی
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنندتوضیحات
زبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات فارسی (تمامی گرایش ها)، آموزش زبان فارسی، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، فرهنگ و زبان های باستانی 

برنامه ریزی آموزش از راه دور
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این رشته شرکت کنندتوضیحات
برنامه ریزی آموزش از دورتمامی رشته‌ها 

ریاضی کاربردی
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنندتوضیحات
ریاضی کاربردیتمامی رشته ها 

روانشناسی سلامت
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنندتوضیحات
روانشناسی سلامتعلوم تربیتی (تمامی رشته ها و گرایش ها)، روان شناسی (تمامی رشته ها و گرایش ها)، بهداشت و درمان (پزشکی عمومی، پرستاری)، توان بخشی (علوم پزشکی)، مشاوره و راهنمایی، مشاوره (تمامی گرایشها)، سنجش و اندازه گیری،توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی گرایش مشاوره 

آموزش زبان انگلیسی
رشتهگرایشرشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در این کد رشته شرکت کنندتوضیحات
آموزش زبان انگلیسیآموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان شناسی همگانی

ه) شهریه

شهریه و سایر هزینه‌های ثبت نام و تحصیل دانشجویان پذیرفته شده مقطع دکتری تخصصی شعب برون مرزی دانشگاه، به صورت ارزی و بر اساس مصوبات هیات امنای دانشگاه تعیین می‌شود. پذیرفته شده در بدو ورود متعهد به ارائه تضمین‌های مالی لازم، برابر نظر دانشگاه است.

و) مدارک لازم برای ثبت نام

– تکمیل فرم ثبت نام (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)

– تکمیل فرم تعهدنامه (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)

-تکمیل فرم صلاحیت عمومی (پس از دریافت مدارک، به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد)

– تصویر مدرک کارشناسی

– تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی

– تصویر مدرک کارشناسی ارشد

– تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد

– تصویر پشت و روی کارت ملی

– تصویر صفحات شناسنامه

– تصویر کارت اقامت

– تصویر صفحات گذرنامه

– تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم برای داوطلبان ذکور

– ضمنا به مدارک ناقص و یا ناخوانا ترتیب اثر داده نمی شود.

داوطلبان جهت ثبت نام اولیه تا تاریخ ۱۴۰۱/۷/۵، مدارک فوق را بصورت کامل به آدرس پست الکترونیک [email protected]  ارسال و تایید دریافت آن را از طریق یکی از شماره تلفن‌های ۰۰۹۷۱۴۴۵۷۸۸۴۷ و ۰۰۹۷۱۵۰۶۸۸۳۸۷۹ (تلفن-واتساپ) و ۰۰۹۸۹۳۵۹۰۰۵۱۰۰ (تلفن-واتساپ) پیگیری نمایند.

ز) محل و زمان برگزاری مصاحبه و آزمون مربوط

۱- زمان برگزاری مصاحبه از طرف مرکز امور بین الملل دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۲- مکان مصاحبه در کشور امارات: دبی – النهده۱- ساختمان صهیل۲ –واحد ۱۰۲

۳- مکان مصاحبه در کشور ایران در صورت لزوم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ح) اعلام نتایج نهایی و ثبت نام

۱- اسامی پذیرفته شدگان نهایی بعد از بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و نیز مصاحبه علمی و بررسی شرایط پذیرش پس از کسب نظر مراجع ذیربط از طریق مرکز امور بین الملل دانشگاه پیام نور اعلام خواهد شد.

۲- ثبت نام از پذیرفته شدگان در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بصورت مشروط انجام خواهد شد و ثبت نام قطعی از پذیرفته شدگان پس از احراز صلاحیت عمومی توسط مراجع ذیربط صورت می‌گیرد.

۳- در صورتی که محرز شود مدرک دوره کارشناسی ارشد دانشجو فاقد ارزش ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌باشد، از ادامه تحصیل وی در هر مرحله از تحصیل، جلوگیری به عمل خواهدآمد.

ط) سایر موارد

۱- دانشگاه هیچ تعهدی مبنی بر تامین ارز، خوابگاه و اسکان و پیگیری یا حل مشکل تردد دانشجویان مشغول به تحصیل در شعبه امارات برای ورود و خروج به کشور امارات را ندارد.

۲- پذیرفته شدگان در صورت‌عدم پرداخت شهریه وعدم ثبت نام به موقع در هر نیمسال تحصیلی برابر برنامه اعلام شده دانشگاه، منصرف از تحصیل محسوب می‌شود.

۳- شرکت دانشجو در کلاس‌های درس و آزمون ها، مطابق برنامه تنظیمی دانشگاه الزامی است. ضمنا دانشگاه می‌تواند از امکانات نوین مانند ویدئو کنفرانس و… برای ارتقای سطح آموزشی دانشجویان استفاده نماید.

۴- دانشگاه هیچ تعهدی برای اعطای وام، تخفیف شهریه و خوابگاه به دانشجویان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا