دانشگاهی

آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران در سراسر استان بوشهر

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر خبر داد؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران، حجت‌الاسلام علی‌اکبر اسماعیلی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوزه علمیه از خواهران واجد شرایط برای تحصیل در حوزه‌های علمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت‌نام می‌کند.

وی بیان کرد: پذیرش طلبه در حوزه علمیه بانوان در ۲ مقطع عمومی و تکمیلی انجام می‌شود که در مقطع عمومی در ۲ سطح سیکل و دیپلم این کار انجام می‌شود.

اسماعیلی اضافه کرد: افرادی می‌توانند در سطح سیکل ثبت‌نام کنند که پایه نهم متوسطه را حداقل با معدل ۱۵ به پایان رسانده و حداکثر ۱۸ سال سن داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: دارندگان مدرک دیپلم نیز با حداقل معدل ۱۴ و حداکثر ۴۰ سال سن می‌توانند در حوزه علمیه خواهران ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام تا اردیبهشت ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی حوزه علمیه خواهران کشور به نشانی www.whc.ir و یا به‌صورت حضوری با مراجعه مدارس علمیه ثبت‌نام کنند.

اسماعیلی عنوان کرد: ۳۳۰ نفر ظرفیت پذیرش در حوزه علمیه خواهران در مقطع سطح ۲ است و در مقطع سطح ۳ بدون محدودیت پذیرش انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: هم‌اکنون ۱۲ واحد آموزشی خواهران در سطح استان فعال است که از این تعداد ۹ واحد در سطح دیپلم، ۲ واحد نیز در سطح سیکل و یک واحد آموزش عالی مشغول به فعالیت هستند.

مقطع دکتری در حوزه علمیه استان بوشهر دایر می‌شود

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره به اینکه علاقه‌مندان به شرکت در مقطع دکتری در این استان مجبور به تحصیل در سایر استان‌ها هستند، گفت: رایزنی‌های مختلفی برای دایر شدن رشته «فقه خانواده» در مقطع دکتری استان بوشهر هستیم.

اسماعیلی اظهار داشت: رشته‌هایی همچون تربیت دینی کودک، مشاوره اسلامی، مطالعات اسلامی زنان و اخلاق و تربیت به‌زودی در استان بوشهر دایر می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پارسال ۱۵ کتاب در حوزه علمیه خواهران استان بوشهر تألیف شد، تصریح کرد: حوزه علمیه سه رسالت هدایت دینی مردم، خدمات فرهنگی بصیرتی و خدمات اجتماعی را بر عهده دارد.

روند پذیرش در مدارس علمیه بوشهر صعودی است

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر خاطرنشان کرد: از سال ۹۹ روند پذیرش حوزه علمیه در استان بوشهر صعودی بوده است و این استان در صدر پذیرش کشور قرار دارد.

اسماعیلی گفت: سال ۱۳۹۹ در استان بوشهر رشد پذیرش ۱۵ درصد و سال ۱۴۰۰ نیز ۳۵ درصد بوده است؛ این آمار نشان از افزایش علاقه‌مندان به تحصیل در مدارس حوزوی را نشان می‌دهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره به حضور بیش از ۱۰۰ استاد در حوزه علمیه استان بوشهر، خاطرنشان کرد:: حوزه علمیه این استان بیش از ۲۰۰۰ دو هزار طلبه دارد که ۸۰۰ نفر از آن‌ها دانش‌آموخته و ۱۲۰۰ نفر نیز طلبه جاری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا