دانشگاهی

آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد از ۲۰ شهریور

پایگاه اطلاع رسانی دکتری تخصصی ایران به نقل از خبرگزاری مهر گزارش می دهد:

همایون رستگارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت و زمان واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اظهار کرد: در ادامه پیگیری هایی که از اواخر تیر و مردادماه شروع شد و پیرو هماهنگی با وزارت بهداشت با ورود محموله های جدید واکسن به کشور و تاکید وزیر بهداشت برای تسریع واکسیناسیون انشالله از روز شنبه ۲۰ شهریور ماه واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد آغاز می شود.

بارگذاری اسامی دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه وزارت بهداشت از امشب

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد افزود: در مقاطع مختلف در شهریور ماه به صورت موردی دانشجویان در برخی دانشگاه ها در سطح کشور واکسینه شدند در حالی که هنوز واکسیناسیون دانشجویان به صورت رسمی شروع نشده بود. ما اسامی کل دانشجویان دانشگاه آزاد (یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) را در مردادماه به وزارت بهداشت ارسال کرده بودیم و از امشب فرایند بارگذاری اسامی آغاز می شود.

۱۰۰ مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه آزاد فعال هستند

رستگارزاده با بیان اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت دانشجویان دکتری و پس از آن دانشجویان ارشد، کارشناسی و کاردانی در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، گفت: ۱۰۰ مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه ازاد فعال و تجهیز شده است و از شنبه آمادگی لازم برای تزریق واکسن به دانشجویان وجود دارد.‌

وی در ادامه توضیح داد: دانشگاه آزاد در راستای عمل به ماموریت اجتماعی خود و حسب دستور رییس دانشگاه آزاد در فرایند کنترل کرونا حضور فعال داشته و در کنار ستاد کشوری کرونا در حیطه درمان، قرنطینه و پاسخگویی به سوالات بیماران و .. و همچنین واکسیناسیون عموم مردم نقش آفرینی کرده است.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد افزود: به طور مثال مرکز واکسیناسیون واحد تهران مرکز در سوهانک از ابتدای شروع به کار خود عموم مردم را واکسینه کرده است؛ همچنین در سایر واحدها مثل واحد خوزستان، خراسان، یزد، زنجان و … از مدت ها قبل فعال هستند و علاوه بر اساتید و کارکنان عموم مردم را واکسینه می کنند.

امکان واکسینه شدن دانشجویان در شهر محل سکونت

ستگارزاده با تاکید بر اینکه دانشجویان نیازی نیست لزوما برای واکسینه شدن به واحد دانشگاهی خود مراجعه کنند، گفت: توزیع مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد به گونه ای است که دانشجویان کمترین جا به جایی را داشته باشند.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سامانه واکسیناسیون این دانشگاه به آدرس http://azadhr.healthehr.ir/
اقدام به ثبت نام کنند.

امکان ثبت نام‌ دانشجویان در سامانه وزارت بهداشت فراهم است

وی افزود: مضافا اینکه با کمک وزارت بهداشت، دانشجویان می توانند در سامانه وزارت بهداشت اقدام به ثبت و رزرو نوبت کنند و به مراکز واکسیناسیون وزارت بهداشت در سطح شهر خودشان مراجعه کنند.

۱۶ مرکز واکسیناسیون در واحدهای استان تهران دانشجویان را واکسینه می کند

معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: ۱۶ مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه آزاد تهران اعم‌ از واحد علوم پزشکی آزاد تهران، واحد تهران شمال، تهران شرق، تهران غرب، تهران جنوب، علوم و تحقیقات، واحدهای استان تهران شامل ورامین، شهر قدس، پرند، شهریار و دماوند فعال هستند که برخی از این واحدها یک‌مرکز و برخی دیگر ۳ مرکز واکسیناسیون را راه اندازی کرده اند.

۹۱ درصد اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد واکسینه شدند

وی درباره آخرین آمار واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه گفت: با توجه به اینکه اساتید و کارکنان می توانستند در مراکز وزارت بهداشت واکسینه شوند، بنابراین آماری از بیرون دانشگاه نداریم، اما به طور کلی ۹۱ درصد از اساتید و کارمندان دانشگاه شرایط دریافت واکسن را داشتند و واکسن هم زده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا